Dziś jest: 27.05.2017
ZAWODY PŁYWACKIE
VI OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ POSTAWOWYCH
O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW
AQUARIUS 2015

,,Jak ryby w wodzie-epizod szósty”W poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. na pływalni ,,AQUARIUS” odbyły się po raz szósty OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Gmina Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.
Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin
wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich.
W zawodach udział wzięło 191 uczniów z 12 szkół, z 3 powiatów i 8 gmin.

Gmina Dzierżoniów - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej,
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach,
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
Szkoła Podstawowa w Mościsku

Gmina Stoszowice - Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej
Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

Gmina Piława Górna - Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
Gmina Bielawa - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
Gmina Dzierżoniów – Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi
Gmina Pieszyce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Gmina Jordanów Śląski - Szkoła Podstawowa im M. Konopnickiej w Jordanowie Śląskim.
Gmina Wrocław – British International School Wrocław.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała dyrektor ZSzP w Mościsku P. Dorota Furtak oraz p.o. dyrektora OSIR Bielawa P. Marcin Samul

; 0 ; 773 ; Drukuj

VI GMINNE ŚWIĘTO ODNOWY WSI
VI Gminne Święto Odnowy Wsi - I miejsce SOŁECTWO MOŚCISKOWe wtorek 14 kwietnia sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się w Ostroszowicach, aby podsumować kolejny rok działalności.
Zastępca wójta Jolanta Zarzeka podsumowała działalność sołectw z terenu gminy Dzierżoniów z zakresu odnowy wsi. W swojej prezentacji pokazała, jak lokalne stowarzyszenia i organizacje pozyskują znaczące środki finansowe, które pomagają im inwestować w rozwój miejscowości. Opowiedziała także o ich osiągnięciach, sukcesach i planach na przyszłość. Szczególną uwagę zwróciła na wciąż rozwijającą się aktywność mieszkańców gminy w wielu dziedzinach życia społecznego.

Jednym z ważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo 2014". Komisja konkursowa oceniała w nim m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków budżetu gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

I miejsce - sołectwo Mościsko; nagroda w wysokości 10000 zł

II miejsce - sołectwo Owiesno; nagroda w wysokości 5000 zł oraz ex aequo sołectwo Uciechów - nagroda w wys. 5000 zł

Ponadto komisja postanowiła przyznać trzy wyróżnienia dla:
sołectwa Dobrocin za zajęcie IV miejsca - nagroda w wysokości 2500 zł
sołectwa Piława Dolna za zajęcie V miejsca - nagroda w wysokości 1000 zł
sołectwa Roztocznik za zajęcie VI miejsca - nagroda w wysokości 1000 zł

Wyróżnienie przyznano również przysiółkowi Kietlice (sołectwo Owiesno) za estetykę tej miejscowości oraz pięknie utrzymane zarówno posesje prywatne, jak i miejsca publiczne.
1 ; 686 ; Drukuj

Sołtys Roku 2014
Danuta Martowłos "Sołtysem Roku 2014" !

Niezwykle miło nam poinformować, że sołtys Mościska Danuta Martowłos znalazła się w gronie najlepszych i najbardziej aktywnych gospodarzy wsi w Polsce.
Kapituła konkursu "Sołtys Roku" organizowanego przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wyłoniła 12 równorzędnych laureatów z terenu całego kraju.
To wielki sukces pani sołtys. Danuta Martowłos jest prawdziwym gospodarzem, z wielkim poczuciem odpowiedzialności za swoją wieś i jej mieszkańców. Ogromnie cieszymy się, że jej zasługi zostały docenione także na szczeblu ogólnopolskim.
Serdecznie gratulujemy !

Źródło: UG Dzierżoniów
1 ; 863 ; Drukuj

Szkolny Konkurs Pożarniczy
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) - eliminacje szkolne
12 marca 2015 r - data przeprowadzenia szkolnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom” na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
; 11 ; 963 ; Drukuj

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III
Gminny Konkurs Recytatorski klas I-IIIDnia 27 lutego 2015 r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III. „Sport to zdrowie” to hasło tegorocznej edycji. Dwunastu uczniów reprezentujących gminne szkoły podstawowe popisywało się recytacją utworów o tematyce sportowej.
Trzyosobowa komisja w składzie:
p. Krystyna Skowrońska, p. Justyna Bartkowiak i ks. dr Zdzisław Pienio, przyznała następujące
W kategorii kl. I:
I miejsce – Piotr Bieńkowski – ZSzP w Mościsku
W kategorii kl. II
I miejsce – Maksymilian Martowłos – ZSzP w Mościsku
; 2 ; 2212 ; Drukuj

KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"
XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik"Czy Zofia Nałkowska może spotkać się ze Stephanie Meyer? Okazuje się, że tak - na XX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim "Pegazik". Gminne eliminacje konkursu odbyły się 26 lutego 2015 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku.
Różnorodny dobór repertuaru umożliwił słuchaczom i komisji przeżycie wielu niezapomnianych chwil. Obok wierszy m.in. Danuty Wawiłow, Doroty Gellner czy Wisławy Szymborskiej znaleźli się przedstawiciele najnowszych nurtów w literaturze. Łukasz Dębski, Maciej Orłoś i autorka sagi "Zmierzch" Stephanie Meyer.
Swoje interpretacje wierszy i fragmentów prozy zaprezentowało szesnastu młodych reprezentantów gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjum.
Pięcioosobowa komisja po obradach i głosowaniu przyznała następujące nagrody:
W kategorii "młodsi" - klasy IV-VI (szkoły podstawowe)

I miejsce - Aleksandra Prasał uczennica klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
; 0 ; 811 ; Drukuj

NOWA RADA SOŁECKA


Nowa Rada Sołecka

18 lutego 2015 r. odbyło się Zebranie Wiejski w Mościsku, w którym uczestniczyła zastępca wójta Jolanta Zarzeka. Zebrani wysłuchali sprawozdania z wykorzystania funduszu sołeckiego w roku poprzednim oraz sprawozdania z działalności sołtysa i Rady Sołeckiej Mościska w kadencji 2011-2014, które przedstawiła Danuta Martowłos, sołtys Mościska, zarówno w poprzedniej jak w nowej kadencji. Zastępca wójta wręczyła pani sołtys pamiątkowy medal wraz z podziękowaniami za dotychczasową działalność oraz życzenia siły i wytrwałości w pracy w nowej kadencji.

Zebranie Wiejskie wybrało nową Radę Sołecką w składzie:
Zbigniew Rogowski,
Urszula Piętka,
Grzegorz Zieliński,
Iwona Adamczyk,
Maria Prasał,
Józefa Świstak,
Teresa Chrobak,
Ewa Matyasik,
Beata Witomska,
Grzegorz Powązka.

W czasie zebrania dyskutowano także o planowanych w poszczególnych miejscowościach inwestycjach oraz poruszono istotne dla lokalnych społeczności problemy i bolączki.

1 ; 1227 ; Drukuj

ZABAWA OSTATKOWA


„Bal na rzecz placówki”

Dzień 14 lutego to święto, które na całym świecie kojarzy się z okazywaniem sobie najlepszych, najpiękniejszych uczuć, z niespodziankami, czerwonymi serduszkami, pocałunkami… Jest to również czas, by spędzić miłe chwile w doborowym towarzystwie, przy muzyce i świetniej zabawie.
; 2 ; 1150 ; Drukuj

Zielona Szkoła
Edukacyjna wyprawa przyrodnicza uczniów z Mościska

140 szkół z całej Polski weźmie udział w wiosenno-letniej i jesiennej edycji projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Miło nam poinformować, że do udziału w projekcie zakwalifikowany został również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.
Misja Przyroda to organizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym celem programu jest budowanie wśród młodzieży z terenów wiejskich świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. Uczestnicy projektu łącząc naukę, gry i zajęcia terenowe szybciej i chętniej przyswajają wiedzę przyrodniczą.
; 3 ; 664 ; Drukuj

WYBORY SOŁTYSÓW 2015
W dniu 8 lutego 2015r. w godzinach 8:00-16:00 w poszczególnych sołectwach naszej gminy odbędą się wybory sołtysów według zasad zapisanych w nowych statutach sołeckich.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami oraz nowymi zasadami wyborów sołtysów.
NA STRONIE URZĘDU GMINY DZIERŻONIÓW:
www.ug.dzierzoniow.pl/wybory-soltysow-15.php


Załącznik do Zarządzenia Nr 8/8/14

KALENDARZ WYBORCZY

do 9.01.2015 r. - Podanie do publicznej wiadomości Zarządzenia Wójta Gminy o terminie wyborów Sołtysów w Gminie Dzierżoniów i ogłoszenie kalendarza wyborczego

do 19.01.2015 r. do godz.15 00 Zgłaszanie list kandydatów na sołtysa w sekretariacie Urzędu Gminy Dzierżoniów

do 26.01.2015 r. - Podanie do publicznej wiadomości w formie ogłoszenia o zarejestrowanych listach kandydatów na sołtysa w poszczególnych sołectwach i adres lokali wyborczych.

do 29.01.2015 r. - Powołanie przez Wójta Sołeckich Komisji Wyborczych

do 05.02.2015 r. - Sporządzenie spisów wyborczych

06.02.2015 r. - Przekazanie Sołeckim Komisjom Wyborczym kart do głosowania, spisów wyborców
i pozostałych materiałów wyborczych.

8.02.2015 r. godz. 8 00 - 16 00 Głosowanie - wybory sołtysa.
44 ; 1211 ; Drukuj

Konkurs Klęd
”Szkolny Konkurs Kolęd

19 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku od był się przedświąteczny Konkurs Kolęd. Od kl. „0” do VI uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i zaśpiewały najpiękniejsze kolędy. Po koncercie jury wybrało trzech finalistów:

I miejsce zajęła – Małgorzata Pisarewicz z kl. III
II miejsce zajęła – Natalia Sałacka z kl. I
III miejsce zajął – Mateusz Góralski z kl. „0”

Każdy uczestnik dostał dyplom i nagrodę. Organizatorami konkursu byli : Marta Siekierka i ks. Zdzisław Pienio.
188 ; 1324 ; Drukuj

"MAŁY MISTRZ " w Mościsku
”MAŁY MISTRZ”- ZSzP W MOŚCISKU
I GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA


Dnia 16 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się I GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, którego głównymi bohaterami są uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Mościsku.
; 180 ; 1231 ; Drukuj

Zakończenie projektu
Kolorowy Świat Świadomego Seniora - podsumowanie projektu
Wyjazdy na basen, warsztaty ze stylistką i dietetykiem, spotkania z geriatrą - minione miesiące seniorzy z gminy Dzierżoniów spędzili niezwykle aktywnie. Wszystko dzięki projektowi "Kolorowy świat świadomego seniora" realizowanemu przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko".
; 17 ; 992 ; Drukuj

Spotkanie z weterynarzem
Wszystko o pomocy zwierzętom…z pierwszej ręki.


Zima jest okresem trudnym nie tylko dla ludzi ale także dla zwierząt, o które podczas tej pory roku powinniśmy szczególnie dbać. Aby uświadomić to wszystkim uczniom, postanowiliśmy zaprosić do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku osobę, która o zwierzętach wie najwięcej.
W środę 10 grudnia 2014 r. odwiedziła nas pani weterynarz Małgorzata Witek, która z uśmiechem i cierpliwością odpowiadała na wszelkie pytania dzieci na temat ich pupilów. Uczniowie pytali głównie o pożywienie dla zwierząt, ale także o ich różne zachowania. Dzięki temu spotkaniu dzieci wiedzą np. że temperatura ciała człowieka jest niższa od temperatury ciała zwierząt. Mamy nadzieję, że będą dzięki spotkaniu pamiętać o ciepłej wodzie i ciepłym posiłku dla swojego ulubieńca.
; 4 ; 736 ; Drukuj

Mikołajkowy Turniej Unihokeja
VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA
MOŚCISKO 2014


Dnia 9 grudnia 2014r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz szósty MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Celem organizacji zawodów była popularyzacja unihokeja, integracja uczniów klas IV-VI oraz propagowanie zasady ,,czystej gry”.
; 0 ; 636 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 10305 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:ThomasTak
27/05/2017 15:04
Hello! [url=http://online
-pharmacies.accoun
tant/#free cialis trial online]online pharmacy[/url] good site.

ylxfsc
27/05/2017 14:54
low cost health coverage low cost health care insurance [url=http://flagyl
buying.com/]flagyl
online[/url] inexpensive health insurance

Williambam
27/05/2017 12:28
welcome you Enter into me deeper and fuck my nickname (Ilona79) [url=http://toursp
aine.ru/?u=4cl82kk
&o=8t4kazw&t=]<< go here...>>[/url] erikaparty.top/?u=
4cl82kk&o=8t4k

qdvxsu
27/05/2017 11:03
about medical school inexpensive health insurance [url=http://sansor
donnancesildenafil
.com/]viagra sans ordonnance[/url] first aid and cpr online

mcphs-pharmacy
27/05/2017 10:01
[url=http://best-s
tore-us.com/#how-t
o-order-viagra-onl
ine-safely]bodybui
lding erectile dysfunction[/url] <a href="http://szkaik
un.com/#online-pha
rmacy-generic-viag
ra">24 hrs pharmacy n