Dziś jest: 19.11.2017
PASOWANIE NA UCZNIA 14.10.2015
PASOWANIE NA UCZNIA

W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM W MOŚCISKU

14 października 2015 r.
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


0 ; 584 ; Drukuj

MŁODZIEŻOWA RADA GMINY
Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów wybrana


W niedzielę 8 listopada odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. Młodzi mieszkańcy gminy wybierali swoich przedstawicieli we wszystkich 15 sołectwach.
O mandat radnego ubiegało się 17 kandydatów. W wyniku wyborów radnymi Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów zostali:

1. SKORUPA Aleksandra, lat 20, zam. Dobrocin
2. POLAK Magdalena, lat 13, zam. Jędrzejowice
3. CZECHOWSKA Nikola Michalina, lat 18, zam. Jodłownik
4. URBAN Aleksandra Łucja, lat 17, zam. Kiełczyn
5. POLEJAŃCZYK Adrianna Ewa, lat 18, zam. Książnica
6. ZIELIŃSKA Karolina Helena, lat 16, zam. Mościsko
7. SŁUGOCKA Anita, lat 19, zam. Myśliszów
8. LATACZ Katarzyna Daria, lat 21, zam. Nowizna
9. SZACHNIEWICZ Daniel Krzysztof, lat 17, zam. Ostroszowice
10. BĄBA Katarzyna, lat 19, zam. Owiesno
11. KASZTELAN Krzysztof Roman, lat 13, zam. Piława Dolna
12. STASZKOWIAN Grzegorz, lat 19, zam. Roztocznik
13. WOJCIECHOWSKA Aleksandra Karolina, lat 18, zam. Tuszyn
14. KOSZAŁO Aleksandra Rozalia, lat 18, zam. Uciechów
15. OKIENKO Karolina, lat 14, zam. Włóki

Serdecznie gratulujemy!

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady odbędzie się w ciągu 20 dni od podania do publicznej wiadomości wyników wyborów.

źródło: UG Dzierżoniów
; 0 ; 573 ; Drukuj

11 listopada 2015
Święto Odzyskania Niepodległości w Mościsku


11 listopada 2015 r. na sali wiejskiej przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Mościsku odbyła się uroczysta wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Grupa dzieci i młodzieży z Mościska przedstawiła krótką historię – walkę narodu polskiego o odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Nie zabrakło pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary , a zapalone świece nadały uroczystości szczególnie podniosłego nastroju.
Po apelu uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Domowych.
Uroczystość odbyła się w ramach projektu "Uroczyście, podniośle, nastrojowo..." współfinansowanego przez Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" i Urząd Gminy w Dzierżoniowie.

0 ; 525 ; Drukuj

W Y B O R Y
W niedzielę 8 listopada 2015 r.
odbędą się

W Y B O R Y


do MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY DZIERŻONIÓW

Centrum Biblioteczno -Kulturalne w Mościsku
ul. Kolejowa 12b
godz. 14:00 - 17:00

Na zgłoszonych kandydatów głosować może każdy, kto spełni następujące warunki:
•stale zamieszkuje okręg wyborczy, w którym odbywają się wybory,
•w dniu wyborów ma ukończony 13 rok życia oraz nieukończony 25 rok życia.
3 ; 574 ; Drukuj

SZTANDAR dla OSP MOŚCISKO
Sztandar dla OSP w Mościsku
W niedzielę 28 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia Sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku. Sztandar został ufundowany przez społeczność lokalną jako wyraz najwyższego uznania zasług, ofiarności i bohaterstwa strażaków.
Ceremonię przekazania Sztandaru uświetnili swoją obecnością: Teresa Świło - Poseł na Sejm RP, Stanisław Jurcewicz - Senator RP, Zbigniew Szczygieł - Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Powązka - Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów, Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów, Marek Hajduk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Wacław Dziendziel - prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Krzysztof Kot - Komendant Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie, a także mieszkańcy gminy i fundatorzy Sztandaru.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mościsku, w czasie której dokonano poświęcenia Sztandaru. Następnie goście przemaszerowali na plac przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym, gdzie zgodnie z ceremoniałem nastąpiło przekazanie Sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku.
Fundatorzy Sztandaru zostali również zaproszeni do symbolicznego wbicia gwoździ w drzewiec oraz do wpisania się do księgi pamiątkowej.
Piękną oprawę uroczystości zapewniły występy
Orkiestry Strażackiej OSP oraz Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Strażacy z OSP w Mościsku zorganizowali także specjalny pokaz ratownictwa technicznego.

Źródło: UG Dzierżoniów

0 ; 688 ; Drukuj

ZIELONA SZKOŁA
„ZIELONA SZKOŁA W JAROSŁAWCU”

Uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mościsku w dniach 25.05 – 03.06.2015 r. uczestniczyli w dziesięciodniowej zielonej szkole w nadbałtyckim ośrodku wczasowo – kolonijnym „Rafa” w Jarosławcu.
Pobyt był zapełniony licznymi atrakcjami, wycieczkami i nauką. Po długiej podróży bardzo serdecznie powitał nas właściciel ośrodka zapraszając do korzystania: z placu zabaw, boisk do gry w piłkę, codzienne jednogodzinne pływanie w krytym basenie i wieczorne dyskoteki.; 3479 ; 17635 ; Drukuj

MAJÓWKA
M A J Ó W K A31 maja 2015 r. nad stawem w Mościsku odbył się festyn majowy pn. „Festiwal Nowalijek” Można było skosztować zupy wiosennej, szczawiowej lub z młodych pokrzyw. U dzieci jak zwykle ogromnym powodzeniem cieszyły się frytki oraz hamburgery z nowalijkami. Przeprowadzone zostały liczne konkurencje sportowe m. in. przeciąganie liny, mecz piłki siatkowej i pierścieniówki.
Wszyscy uczestnicy zawodów sportowych otrzymali nagrody.
Festyn został przeprowadzony w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Gminy Dzierżoniów i Stowarzyszenie „Przystań Mościsko”.

0 ; 670 ; Drukuj

SOŁTYS ROKU 2014
Danuta Martowłos gościem w Senacie RP

We wtorek 26 maja sołtys Mościska Danuta Martowłos odebrała w siedzibie Senatu RP w Warszawie nagrodę i tytuł "Sołtysa Roku". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane pani sołtys w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.
Danuta Martowłos znalazła się w gronie 12 najlepszych i najbardziej aktywnych gospodarzy wsi w Polsce. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
Na gali w Senacie sołtys Mościska towarzyszyli Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.
Nagroda ta nabiera szczególnego znaczenia w 25 rocznicę samorządności w Polsce. Reforma samorządowa pozwoliła społeczności lokalnej uczestniczyć w życiu swojej ojczyzny oraz współdecydować o sprawach publicznych. Samorząd terytorialny stał się dla mieszkańców polem do umacniania własnej tożsamości i promowania swego dorobku. Ogromnie cieszymy się, że w działalność samorządu tak aktywnie włączają się również mieszkańcy gminy Dzierżoniów.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pani sołtys!
Pragniemy również podziękować Senatorowi RP Stanisławowi Jurcewiczowi za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.

6 ; 697 ; Drukuj

ZIELONA SZKOŁA W PARKU NARODOWYM
W ramach projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" uczniowie z Zespołu
Uczniowie z Mościska w Karkonoskim Parku Narodowym

Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku wyjechali na pięciodniowe zajęcia terenowe do Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie wcielili się w rolę badaczy-odkrywców i poznali walory przyrodnicze swojego regionu.

Młodzi odkrywcy z Mościska swoją wyprawę rozpoczęli 18 maja. Podczas niemal tygodniowego pobytu w Karkonoskim Parku Narodowym uczniowie wzięli udział w zajęciach przyrodniczych pod okiem pracowników parków oraz nauczycieli. Oprócz tropienia śladów zwierząt, nauki posługiwania się mapą i kompasem oraz rozpoznawania gatunków roślin, mieli okazję rozwijać swoje talenty fotograficzne i redaktorskie. Zdobytą wiedzą i nowymi umiejętnościami młodzież będzie mogła wykazać się podczas udziału w konkursie międzyszkolnym, przewidzianym po powrocie z parków.
; 0 ; 640 ; Drukuj

MEDALE DLA UCZNIÓW Z MOŚCISKA
Dwa „Złota” dla uczniów ZSzP z MościskaKolejny udany występ zanotowali uczniowie reprezentacji Gminy Dzierżoniów, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku w VII OTWARTYCH HALOWYCH MISTRZOSTWACH W SKOKU WZWYŻ O PUCHAR WÓJTA GMINY STOSZOWICE, które odbyły się 6 maja 2015 r. w Grodziszczu .
W zawodach udział wzięło 88 uczniów z 9 szkół, 2 powiatów i 5 gmin.
Gminę Dzierżoniów reprezentowało 8 uczniów: Martyna Zielińska , Justyna Juśko, Natalia Kaczwińska, Julita Krzyżak, Jakub Polak, Michał Lewandowski, Aleksander Wilk, Łukasz Krawczyk

Największą niespodziankę sprawiły: Martyna Zielińska , która debiutując
w turnieju zajęła I miejsce oraz Julita Krzyżak, która zajęła I miejsce i uzyskała
najlepszy wynik w kategorii dziewcząt szkół podstawowych .

Należy również uznać za sukces rezultaty pozostałych reprezentantów gminy,
którzy ustanowili nowe rekordy życiowe.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych reprezentacja zajęła wysokie II miejsce

Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów .Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki
Pani Annie Krzyżak oraz Panu Arturowi Wilk dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu transportu.
0 ; 695 ; Drukuj

ZAWODY PŁYWACKIE
VI OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ POSTAWOWYCH
O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW
AQUARIUS 2015

,,Jak ryby w wodzie-epizod szósty”W poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. na pływalni ,,AQUARIUS” odbyły się po raz szósty OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Gmina Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.
Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin
wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich.
W zawodach udział wzięło 191 uczniów z 12 szkół, z 3 powiatów i 8 gmin.

Gmina Dzierżoniów - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej,
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach,
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
Szkoła Podstawowa w Mościsku

Gmina Stoszowice - Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej
Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

Gmina Piława Górna - Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
Gmina Bielawa - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
Gmina Dzierżoniów – Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi
Gmina Pieszyce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Gmina Jordanów Śląski - Szkoła Podstawowa im M. Konopnickiej w Jordanowie Śląskim.
Gmina Wrocław – British International School Wrocław.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała dyrektor ZSzP w Mościsku P. Dorota Furtak oraz p.o. dyrektora OSIR Bielawa P. Marcin Samul

; 0 ; 851 ; Drukuj

VI GMINNE ŚWIĘTO ODNOWY WSI
VI Gminne Święto Odnowy Wsi - I miejsce SOŁECTWO MOŚCISKOWe wtorek 14 kwietnia sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się w Ostroszowicach, aby podsumować kolejny rok działalności.
Zastępca wójta Jolanta Zarzeka podsumowała działalność sołectw z terenu gminy Dzierżoniów z zakresu odnowy wsi. W swojej prezentacji pokazała, jak lokalne stowarzyszenia i organizacje pozyskują znaczące środki finansowe, które pomagają im inwestować w rozwój miejscowości. Opowiedziała także o ich osiągnięciach, sukcesach i planach na przyszłość. Szczególną uwagę zwróciła na wciąż rozwijającą się aktywność mieszkańców gminy w wielu dziedzinach życia społecznego.

Jednym z ważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo 2014". Komisja konkursowa oceniała w nim m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków budżetu gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

I miejsce - sołectwo Mościsko; nagroda w wysokości 10000 zł

II miejsce - sołectwo Owiesno; nagroda w wysokości 5000 zł oraz ex aequo sołectwo Uciechów - nagroda w wys. 5000 zł

Ponadto komisja postanowiła przyznać trzy wyróżnienia dla:
sołectwa Dobrocin za zajęcie IV miejsca - nagroda w wysokości 2500 zł
sołectwa Piława Dolna za zajęcie V miejsca - nagroda w wysokości 1000 zł
sołectwa Roztocznik za zajęcie VI miejsca - nagroda w wysokości 1000 zł

Wyróżnienie przyznano również przysiółkowi Kietlice (sołectwo Owiesno) za estetykę tej miejscowości oraz pięknie utrzymane zarówno posesje prywatne, jak i miejsca publiczne.
1 ; 748 ; Drukuj

Sołtys Roku 2014
Danuta Martowłos "Sołtysem Roku 2014" !

Niezwykle miło nam poinformować, że sołtys Mościska Danuta Martowłos znalazła się w gronie najlepszych i najbardziej aktywnych gospodarzy wsi w Polsce.
Kapituła konkursu "Sołtys Roku" organizowanego przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wyłoniła 12 równorzędnych laureatów z terenu całego kraju.
To wielki sukces pani sołtys. Danuta Martowłos jest prawdziwym gospodarzem, z wielkim poczuciem odpowiedzialności za swoją wieś i jej mieszkańców. Ogromnie cieszymy się, że jej zasługi zostały docenione także na szczeblu ogólnopolskim.
Serdecznie gratulujemy !

Źródło: UG Dzierżoniów
1 ; 937 ; Drukuj

Szkolny Konkurs Pożarniczy
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) - eliminacje szkolne
12 marca 2015 r - data przeprowadzenia szkolnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom” na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
; 11 ; 1032 ; Drukuj

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III
Gminny Konkurs Recytatorski klas I-IIIDnia 27 lutego 2015 r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III. „Sport to zdrowie” to hasło tegorocznej edycji. Dwunastu uczniów reprezentujących gminne szkoły podstawowe popisywało się recytacją utworów o tematyce sportowej.
Trzyosobowa komisja w składzie:
p. Krystyna Skowrońska, p. Justyna Bartkowiak i ks. dr Zdzisław Pienio, przyznała następujące
W kategorii kl. I:
I miejsce – Piotr Bieńkowski – ZSzP w Mościsku
W kategorii kl. II
I miejsce – Maksymilian Martowłos – ZSzP w Mościsku
; 2 ; 2361 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 10715 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:tolikkk
19/11/2017 04:59
cheap online pharmacy Eriacta in UK from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION ; ordering Eriacta in USA NO PRESCRIPTION c.o.d. ; [b]ordering online Eriacta in Australia next day shipping product [

CharlesBoigo
19/11/2017 03:04
Payback drives provoking [url=https://maker
share.mit.edu/memb
ers/barkerbarker7/
activity/45120/]ti
tan gel premium[/url] amethysts footway mandible waken tuppences sculpt [url=https://goodv
ind34.joomla.

AndrewROP
19/11/2017 02:04
Столкнули
сь с проблемой
лишения прав или нет времени на сдачу экзамена в ГИБДД ? У нас вы можете купить права

19/11/2017 00:19
польские кофты с доставкой
джинсы tom с доставкой
[url=http://sumoob
luza.site/jacket/p
/852-vrangler-djin
si-magazin-dostavk
a/]ВранглеŃ
€ ДжĐ

RebeccaBog
19/11/2017 00:15
[url=https://alite
ms.com/g/1e8d11449
47cf271b95a16525dc
3e8/]Aliexpress[/u
rl] is Star shopping...