Dziś jest: 30.03.2017
NOWA RADA SOŁECKA


Nowa Rada Sołecka

18 lutego 2015 r. odbyło się Zebranie Wiejski w Mościsku, w którym uczestniczyła zastępca wójta Jolanta Zarzeka. Zebrani wysłuchali sprawozdania z wykorzystania funduszu sołeckiego w roku poprzednim oraz sprawozdania z działalności sołtysa i Rady Sołeckiej Mościska w kadencji 2011-2014, które przedstawiła Danuta Martowłos, sołtys Mościska, zarówno w poprzedniej jak w nowej kadencji. Zastępca wójta wręczyła pani sołtys pamiątkowy medal wraz z podziękowaniami za dotychczasową działalność oraz życzenia siły i wytrwałości w pracy w nowej kadencji.

Zebranie Wiejskie wybrało nową Radę Sołecką w składzie:
Zbigniew Rogowski,
Urszula Piętka,
Grzegorz Zieliński,
Iwona Adamczyk,
Maria Prasał,
Józefa Świstak,
Teresa Chrobak,
Ewa Matyasik,
Beata Witomska,
Grzegorz Powązka.

W czasie zebrania dyskutowano także o planowanych w poszczególnych miejscowościach inwestycjach oraz poruszono istotne dla lokalnych społeczności problemy i bolączki.

1 ; 1192 ; Drukuj

ZABAWA OSTATKOWA


„Bal na rzecz placówki”

Dzień 14 lutego to święto, które na całym świecie kojarzy się z okazywaniem sobie najlepszych, najpiękniejszych uczuć, z niespodziankami, czerwonymi serduszkami, pocałunkami… Jest to również czas, by spędzić miłe chwile w doborowym towarzystwie, przy muzyce i świetniej zabawie.
; 2 ; 1114 ; Drukuj

Zielona Szkoła
Edukacyjna wyprawa przyrodnicza uczniów z Mościska

140 szkół z całej Polski weźmie udział w wiosenno-letniej i jesiennej edycji projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Miło nam poinformować, że do udziału w projekcie zakwalifikowany został również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.
Misja Przyroda to organizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym celem programu jest budowanie wśród młodzieży z terenów wiejskich świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. Uczestnicy projektu łącząc naukę, gry i zajęcia terenowe szybciej i chętniej przyswajają wiedzę przyrodniczą.
; 3 ; 629 ; Drukuj

WYBORY SOŁTYSÓW 2015
W dniu 8 lutego 2015r. w godzinach 8:00-16:00 w poszczególnych sołectwach naszej gminy odbędą się wybory sołtysów według zasad zapisanych w nowych statutach sołeckich.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami oraz nowymi zasadami wyborów sołtysów.
NA STRONIE URZĘDU GMINY DZIERŻONIÓW:
www.ug.dzierzoniow.pl/wybory-soltysow-15.php


Załącznik do Zarządzenia Nr 8/8/14

KALENDARZ WYBORCZY

do 9.01.2015 r. - Podanie do publicznej wiadomości Zarządzenia Wójta Gminy o terminie wyborów Sołtysów w Gminie Dzierżoniów i ogłoszenie kalendarza wyborczego

do 19.01.2015 r. do godz.15 00 Zgłaszanie list kandydatów na sołtysa w sekretariacie Urzędu Gminy Dzierżoniów

do 26.01.2015 r. - Podanie do publicznej wiadomości w formie ogłoszenia o zarejestrowanych listach kandydatów na sołtysa w poszczególnych sołectwach i adres lokali wyborczych.

do 29.01.2015 r. - Powołanie przez Wójta Sołeckich Komisji Wyborczych

do 05.02.2015 r. - Sporządzenie spisów wyborczych

06.02.2015 r. - Przekazanie Sołeckim Komisjom Wyborczym kart do głosowania, spisów wyborców
i pozostałych materiałów wyborczych.

8.02.2015 r. godz. 8 00 - 16 00 Głosowanie - wybory sołtysa.
44 ; 1176 ; Drukuj

Konkurs Klęd
”Szkolny Konkurs Kolęd

19 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku od był się przedświąteczny Konkurs Kolęd. Od kl. „0” do VI uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i zaśpiewały najpiękniejsze kolędy. Po koncercie jury wybrało trzech finalistów:

I miejsce zajęła – Małgorzata Pisarewicz z kl. III
II miejsce zajęła – Natalia Sałacka z kl. I
III miejsce zajął – Mateusz Góralski z kl. „0”

Każdy uczestnik dostał dyplom i nagrodę. Organizatorami konkursu byli : Marta Siekierka i ks. Zdzisław Pienio.
132 ; 1168 ; Drukuj

"MAŁY MISTRZ " w Mościsku
”MAŁY MISTRZ”- ZSzP W MOŚCISKU
I GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA


Dnia 16 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się I GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, którego głównymi bohaterami są uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Mościsku.
; 130 ; 1085 ; Drukuj

Zakończenie projektu
Kolorowy Świat Świadomego Seniora - podsumowanie projektu
Wyjazdy na basen, warsztaty ze stylistką i dietetykiem, spotkania z geriatrą - minione miesiące seniorzy z gminy Dzierżoniów spędzili niezwykle aktywnie. Wszystko dzięki projektowi "Kolorowy świat świadomego seniora" realizowanemu przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko".
; 17 ; 962 ; Drukuj

Spotkanie z weterynarzem
Wszystko o pomocy zwierzętom…z pierwszej ręki.


Zima jest okresem trudnym nie tylko dla ludzi ale także dla zwierząt, o które podczas tej pory roku powinniśmy szczególnie dbać. Aby uświadomić to wszystkim uczniom, postanowiliśmy zaprosić do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku osobę, która o zwierzętach wie najwięcej.
W środę 10 grudnia 2014 r. odwiedziła nas pani weterynarz Małgorzata Witek, która z uśmiechem i cierpliwością odpowiadała na wszelkie pytania dzieci na temat ich pupilów. Uczniowie pytali głównie o pożywienie dla zwierząt, ale także o ich różne zachowania. Dzięki temu spotkaniu dzieci wiedzą np. że temperatura ciała człowieka jest niższa od temperatury ciała zwierząt. Mamy nadzieję, że będą dzięki spotkaniu pamiętać o ciepłej wodzie i ciepłym posiłku dla swojego ulubieńca.
; 4 ; 695 ; Drukuj

Mikołajkowy Turniej Unihokeja
VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA
MOŚCISKO 2014


Dnia 9 grudnia 2014r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz szósty MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Celem organizacji zawodów była popularyzacja unihokeja, integracja uczniów klas IV-VI oraz propagowanie zasady ,,czystej gry”.
; 0 ; 606 ; Drukuj

Andrzejki
Andrzejkowe spotkanie lokalnych liderów

W piątek 28 listopada przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów podsumowali kolejny rok pracy oraz trzeci rok działania Partnerstwa Lokalnego.
Gospodarzem spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów.
Tegoroczne zebranie lokalnych liderów ze względu na swoją datę utrzymane było w konwencji andrzejek. Nie zabrakło więc wspólnych zabaw, tańców i - co najważniejsze - tradycyjnych wróżb andrzejkowych.
; 23 ; 791 ; Drukuj

URODZINY MISIA
URODZINY PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 26 listopada 2014 r. przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieci brały udział w wielu ciekawych konkurencjach np. zbieranie wykałaczek w „misiowych łapkach”.
Doskonałą zabawę zakończyło „małe co, nieco” - czyli ciasteczko z lipowym miodkiem.


5 ; 699 ; Drukuj

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku składa serdeczne podziękowanie za pracę społeczną na rzecz placówki w dniu 20 listopada 2014 r. Panom: Grzegorzowi Paszkotowi i Grzegorzowi Różyckiemu oraz absolwentom szkoły: Dawidowi Świstakowi, Michałowi Derdowskiemu i Adrianowi Chrobakowi
1 ; 684 ; Drukuj

V Jesienny Turniej
V JESIENNY TURNIEJ w ,,CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ” - MOŚCISKO 2014


We wtorek 18 listopada 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz piąty JESIENNY TURNIEJ w ,,CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ” .
Celem organizacji zawodów było umożliwienie uczniom uświadomienia sobie swoich mocnych stron i uczenie się ich rozpatrywania oraz propagowanie zasady „czystej gry” we współzawodnictwie.
; 28 ; 784 ; Drukuj

Święto Niepodległości - 11.11.2014 r.


11 listopada 2014 r. mieszkańcy Mościska spotkali się w Centrum Biblioteczno –Kulturalnym w Mościsku na wieczornicy z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci i młodzież z Mościska pod kierunkiem rodziców przygotowały program słowno – muzyczny. Uroczystości zostały przygotowane w ramach projektu „Uroczyście, podniośle , nastrojowo ..” współfinansowanego przez Gminę Dzierżoniów i Stowarzyszenie „Przystań Mościsko”. Po uroczystościach przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a potem na wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych.
; 2 ; 683 ; Drukuj

Dzień Seniora - 09.11.2014


9 listopada 2014 r., w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Mościsku obchodzono uroczyście „Dzień Seniora”. Na uroczystości zebrało się ok. 100 osób – mieszkańców Mościska i Nowizny
; 5 ; 881 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 10305 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:TerryJoulp
30/03/2017 18:23
[url=http://adultd
atingbrisbane.com/
]Meet Brisbane Mature Singles for Dating [/url] [url=http://dating
ice.com/]Find your soulmate [/url] [url=http://rhdati
ng.com/]Local Singles [/url] [url=ht

Zlvshego
30/03/2017 18:16
thank you http://cialisrx.cl
ick :: http://levitrarx.t
op :: http://www.cialisp
ill.com :: http://propecia-rx
.top :: http://cph5.review

AlbertSep
30/03/2017 16:26
Гов
оря
[url=http://ocenka
-v-spb.ru/ocenka-s
toimosti-licenzii.
htm]оц&#1
077;нк&#1
072; &#10

CurtisFact
30/03/2017 14:59
lbefyqb

bsdtts
30/03/2017 13:41
how std transmitted us medical education [url=http://www.us
agenericus.com/]vi
agra 100 mg best price[/url] learn first aid