Dziś jest: 26.04.2015
Para Prezydencka w Mościsku
Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką odwiedził gminę Dzierżoniów


We wtorek 29 października 2013r. gmina Dzierżoniów gościła Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z Małżonką. Spotkanie odbyło się na terenie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Mościsku. Wizyta Pary Prezydenckiej związana była bezpośrednio z naszym udziałem w Konkursie ogłoszonym przez Parę Prezydencką "Dobry Klimat dla Rodziny", którego gmina Dzierżoniów została Laureatem w kategorii "Inicjatywy międzypokoleniowe".

>>Galeria <<
; 0 ; 310 ; Drukuj

PREZYDENT W MOŚCISKU
Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką odwiedzą gminę DzierżoniówWizyta Pary Prezydenckiej w dniu 29 października 2013r. jest okazją do wyrażenia uznania dla mieszkańców gminy Dzierżoniów za realizowane przez nich inicjatywy służące wzmacnianiu więzi międzypokoleniowych.
To właśnie ich działania sprawiły, że gmina Dzierżoniów została laureatem ogłoszonego przez Parę Prezydencką konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny" w kategorii "Inicjatywy międzypokoleniowe". Wręczenie nagrody odbyło się 15 maja 2013r. czyli w Międzynarodowym Dniu Rodzin, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Para Prezydencka gościć będzie w nowo otwartym Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Mościsku. Tego dnia Para Prezydencka zawita także do Dzierżoniowa - miasto bowiem było nominowane do nagrody w tym samym Konkursie w kategorii otwartej "Dobry Klimat dla Rodziny".

2 ; 662 ; Drukuj

PYRLANDIA - 13.10.2013
„Choć 13 października, to jednak „7” okazała się szczęśliwa”

Ze względu na kapryśną pogodę, w tym roku z obawą przystąpiliśmy po raz siódmy do organizowania naszego corocznego Święta Pieczonego Ziemniaka – Pyrlandii.
Mimo "13" października i zachmurzonego nieba Rodzice z Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku na czele z p. dyrektor i gronem pedagogicznym spotkali się o godz. 10:00 nad stawem, by przygotować stoiska, a w nich ziemniaczane frykasy.


>>Galeria <<
; 0 ; 385 ; Drukuj

Centrum Biblioteczno-Kulturalne
Otwarcie Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Mościsku

W sobotę 5 października 2013r. w Mościsku odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowego obiektu Centrum Biblioteczno - Kulturalnego. Symboliczną wstęgę przecięli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka.
Ponadto swoją obecnością uroczystość uświetnili: Poseł na Sejm RP Tomasz Smolarz, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka, Paweł Czyszczoń Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UM, Dyrektor Instytutu książki Grzegorz Gauden, Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Tyws, Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich miast i gmin, Radni Rady Gminy Dzierżoniów, przedstawiciele instytucji kultury z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego, przedstawicieli firmy realizującej inwestycję oraz licznie przybyli mieszkańcy Mościska.


>>Galeria <<
; 0 ; 264 ; Drukuj

Rzeczy znalezione
Na ostatniej imprezie pozostawiono ubrania tj. kurtki, bluza oraz klucze od domu. Biuro rzeczy znalezionych na ul. Kolejowej 33 w Mościsku u Grzegorza Powązki.

Informację dotyczące rzeczy znalezionych można uzyskać pod numerem 723260565.

0 ; 269 ; Drukuj

Zebranie wiejskie
ZEBRANIE WIEJSKIE na temat podziału funduszu sołeckiego na rok 2014
13.09.2013 r. (piątek) godz. 18:00
sala wiejska w Mościsku, ul. Kościelna 3
0 ; 333 ; Drukuj

Dożynki w Mościsku
Dożynki – Mościsko 25.08.2013 r.

Tradycyjnie już dożynki rozpoczęły się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Zdzisława Pienio.
Dalsze obchody Święta Plonów odbywały się nad stawem przy ul. Kolejowej. Tegoroczny wieniec przygotowała ul. Pocztowa, starościną i starostą zostali: Edyta Mulka –Gonera i Jan Świerzko.
Wszystkich przybyłych serdecznie powitała p. sołtys Danuta Martowłos. Wśród przybyłych gości byli: p. Marek Chmielewski Wójt Gminy Dzierżoniów wraz małżonką oraz Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka z małżonką.
Najmłodsi spędzali czas bawiąc się na dmuchanych zamkach, a wszyscy pozostali mogli delektować się tradycyjnymi przysmakami przygotowanymi przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Domowych.
A wieczorem oczywiście zabawa dożynkowa …

>>Galeria <<
0 ; 391 ; Drukuj

Festyn Sportu Rodzinnego
W dniu 15 sierpnia 2013 r. nad stawem w Mościsku odbył się drugi festyn w ramach projektu „Festyn Sportu Rodzinnego” .
Nad stawem zgromadzili się rodzice i dzieci, którzy brali udział w wielu zabawach i konkurencjach sportowych. Każde dziecko startujące w zawodach dostało nagrodę. Pogoda dopisała, wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych.


>>Galeria <<
1 ; 417 ; Drukuj

półkolonie 2013
>>Galeria <<

0 ; 381 ; Drukuj

Studenci ze świata w Mościsku
AIESEC w Mościsku, czyli cały świat na wyciągnięcie ręki

Przez cały tydzień od 15 do 19 lipca 2013r. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku gościła studentów z Brazylii, Węgier i Indii.

Poprowadzili oni zajęcia dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów można się było dowiedzieć ciekawych i nietuzinkowych rzeczy, dotyczących ich krajów. Była to także okazja do poznania sporej ilości słów w j. angielskim. Zajęcia prowadzono bowiem w całości w tym języku. Dzięki wolontariuszkom: Patrycji Kuś i Magadalenie Adamczyk, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie, obyło się bez kłopotów ze zrozumieniem niuansów językowych.

Wspólne tańce rozgrzały i ośmieliły uczestników warsztatów do zadawania pytań. O co pytano? Jakie zwierzęta żyją w Brazylii, jakie przysmaki jadają dzieci na Węgrzech i jaka temperatura panuje w Indii. Ta ostatnia informacja była dość istotna, gdy wybierano się nad basen. Okazało się bowiem, że Nisu z Indii marznie podczas naszego lata i zdecydowanie odmawia kąpieli.

Wiele radości sprawiło wspólne gotowanie. Kakaowe kulki w czekoladowej posypce uszczęśliwiły wszystkich - bez względu na wiek. Brazylia będzie na długo kojarzyć nam się z tym smakiem. Dzieci ze skupieniem słuchały instrukcji Sary a następnie z zapałem lepiły małe słodkie kulki.

Zdziwienie wzbudziły surowe jajka. Dobrze nam znana wielkanocna tradycja ich ozdabiania zyskała nowy wymiar. Na Węgrzech kolorowymi, wesołymi pisankami, dawniej głównie w kolorze czerwonym, obdarowywani są zazwyczaj chłopcy, mili sercu. Młode dziewczyny, twórczynie pisanek, są wcześniej oblewane lodowatą wodą. Kolorowe pisanki zabrane zostały do domów i podarowane najbliższym.

To tylko malutka część z zajęć zorganizowanych dzięki pomocy Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC i Stowarzyszenia "Przystań Mościsko", które zadbało o miejsca noclegowe, i o to aby nasi goście mogli poznać smak polskiej kuchni.


>>Galeria <<
2 ; 456 ; Drukuj

Nowa Biblioteka
KOMUNIKAT
Informujemy Wszystkich mieszkaców Mościska i okolic ,że Biblioteka Gminna z/s w Mościsku będzie nieczynna do dnia 31 sierpnia 2013r, obecnie trwa przeprowadzka do nowego obiektu przy ul. Kolejowej w Mościsku. Pani Dyrektor Biblioteki i pracownicy za powstałe utrudnienia bardzo przepraszją.
0 ; 2940 ; Drukuj

osp
KOMUNIKATPodtopionych mieszkańców Mościska, informujemy, że w razie potrzeby wypompowania zalanych studzienek, studni oraz piwnic należy dzwonić do OSP pod numer 998 i zapisać się na listę oczekujących. Również należy pobrać środki dezynfekujące w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie przy ulicy I. Krasickiego 36.
0 ; 359 ; Drukuj

piknik
Drugi weekend Czerwca rozpoczął się piknikowo! Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku tańczyły, śpiewały i bawiły się razem z rodzicami,dziadkami i rodzeństwem na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez szkolnych nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za przybycie, dobrą zabawę i poczęstunek. Do zobaczenia za rok!

Image and video hosting by TinyPic

>>Galeria <<
0 ; 373 ; Drukuj

gimbal
Gimnazjum, które ukończyła młodzież z Mościska bawiła się na balu GIMNAZJALNYM w Dzierżoniowie w lokalu Dama PIK. Po trudach przygotowywania się do testów gimnazjalnych, mogli zapomnieć o stresach i wytańczyć się do późnych godzin nocnych.

Powodzenia w następnej szkole!

Image and video hosting by TinyPic


>>Galeria <<
2 ; 425 ; Drukuj

Sportowe sukcesy uczniów z Mościska
Sportowe sukcesy uczniów z Mościska

Dnia 13 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Bielawie odbył się II POWIATOWY MITYNG SPRINTERSKI O PUCHAR STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO.

Zawody rozegrane zostały w 3-ch konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i bieg sztafetowy 6x120m. Gminę Dzierżoniów reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Klasyfikacja końcowa reprezentantów gminy w konkurencjach indywidualnych.

Dziewczęta

Julita Krzyżak (rocznik 2002) - V miejsce (bieg 60m),
V miejsce (skok w dal)
Małgorzata Dąbrowska (rocznik 2001) - I miejsce (bieg 60m),
IV miejsce (skok w dal)
Julia Martowłos (rocznik 2001) - IV miejsce (bieg 60m),
VII miejsce (skok w dal)

Chłopcy


Adrian Chrobak (rocznik 2002) - I miejsce (bieg 60m),
II miejsce (skok w dal)
Karol Popielarz (rocznik 2002) - VII miejsce (bieg 60m),
VII miejsce (skok w dal)
Krzysztof Dąbrowski (rocznik 2001) - VI miejsce (bieg 60m),
V miejsce (skok w dal)

Na zakończenie części sportowej odbył się najbardziej oczekiwany przez naszych uczniów bieg sztafetowy 6 x 120m. Nasza reprezentacja w składzie: Julita Krzyżak, Karol Popielarz, Małgorzata Dąbrowska, Krzysztof Dąbrowski, Julia Martowłos, Adrian Chrobak po emocjonującym do ostatnich metrów biegu po raz kolejny pokazała, że należy walczyć do ostatnich metrów i ostatecznie zajęła wysokie II miejsce.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja drużynowa, w której to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku zajął III miejsce.

Na zakończenie mityngu odbyła się uroczysta dekoracja. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I-III w biegu na 60m i skoku w dal otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, sztafety z miejsc I-III pamiątkowe medale i dyplomy, a reprezentacje szkoły za miejsca I-III w klasyfikacji drużynowej pamiątkowe Puchary Starosty Dzierżoniowskiego.

Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów !
0 ; 470 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 7868 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:BombinoPuramb
26/04/2015 18:07
Phentermine And Tylenol Pm Tramadol Vs Vicodin Purchase Tramadol Without A Health . Naproxen No Prescription 150 Fed Ex Tramadol Street Drugs Tramadol Tramadol Solubility Tramadol Makes You Middle 7

Giviramb
26/04/2015 12:20
And Tramadol In Elderly Patients No Prescription Sat Delivered Tramadol Tramadol Werking http://www.netvibe
s.com/tramadoldeli
very - Buy Tramadol. Tramadol Sphincter Of Oddi Biliary Colic Tramadol Pre

i need a personal loan not a payday loan and i hav
26/04/2015 10:05
http://paydayloans
online1min.com/ - cash loans in muscle shoals al <a href=http://payday
loansonline1min.co
m/ > gcb loan in 24 hours </a>

KnofeVottatyw
26/04/2015 09:21
<a href="http://www.ra
ybansunglasses.com
.co">ray ban sunglasses,ray ban wayfarer sunglasses</a> pulp <a href="http://www.oa
kleyoutletwebsite.
com">oakley outlet,o

big time cash loans secunda
26/04/2015 00:26
http://paydayloans
onlineare.com/ - northern rock together unsecured loan <a href=http://payday
loansonlineare.com
/ > payday advance la brea </a>