Dziś jest: 03.08.2015
Tradycje Stołu Bożonarodzeniowego

Tradycyjnie, nastrojowo, smacznie ...

Tradycja świąt Bożego Narodzenia zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Przywiązujemy do niej wielką wagę, poświęcamy jej dużo czasu i energii. Nie wyobrażany sobie świąt bez Pasterki, choinki, bombek, światełek, szopki, kolęd, prezentów i oczywiście tradycyjnych potraw wigilijnych.
; 0 ; 457 ; Drukuj

Przedświąteczny czas ...
Przedświąteczny czas...
Pieczemy pierniczki ...
Robimy ozdoby choinkowe ...


>>Galeria <<

0 ; 392 ; Drukuj

Mikołajkowy Turniej w Unihokeja
VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA
GRODZISZCZE 2013

Dnia 6 grudnia 2013r. w Zespole Szkół Publicznych w Grodziszczu odbył się już po raz siódmy MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Turniej z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, można nawet stwierdzić, że zawody zyskały rangę turnieju nie tylko międzygminnego ale także międzypowiatowego.

Gminę Dzierżoniów – powiat dzierżoniowski reprezentowały 2 drużyny:
- „Elfy Mościsko” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku
-„Rudolfy Ostroszowice” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach.
Gminę Stoszowice-powiat ząbkowicki reprezentowało 6 drużyn:
-„Bałwanki Budzów” Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej
-„Mikołajki Budzów” Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej
-„Renifery Budzów” Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej
-„Mikołaje Przedborowa” Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej
-„Renifery Grodziszcze” Zespół Szkół Publicznych w Grodziszczu 4
-„Mikołaje Grodziszcze” Zespół Szkół Publicznych w Grodziszczu 4.

; 0 ; 390 ; Drukuj

Dzień Seniora
DZIEŃ SENIORA
Przy dźwiękach akordeonów, śpiewach i tańcach w niedzielę 17 listopada br. odbył się Dzień Seniora w centrum Biblioteczko-kulturalnym w Mościsku.

Błogosławieństwa Seniorom udzielił ks. Zdzisław Pienio, następnie wszyscy udali się na obiad przygotowany przez Panie z KGW.

Gośćmi zaproszonymi byli Pan Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wraz z małżonką, sekretarz Urzędnu Gminy Dzierzoniów Pan Ryszard Brzeski, proboszcz naszej parafii Zdzisław Pienio, Dyrektor ZSzP w Mościsku Pani Dorota Furtak oraz radni Gminy Dzierzoniów Pani Edyta Mulka-Gonera i Pan Grzegorz Powązka. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody dla najbardziej aktywnych czytelników.


Występy dzieci klasy III przygotowane przez Panią Agnieszkę Kalwat umiliły uroczstośc.
Jednak najważniejszymi gośćmi byli nasi Seniorzy, w tym roku najstarszym Seniorem na sali był Pan Antoni Bańkowski, który w tym roku skończył 96 lat, natomiast najstarsza Seniorką była Pani Natalia Ryżewicz, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-nych urodzin.

Mieszkańcy Mościska, którzy skończyli 90 lat tj Sota Wiktoria (99) Zapart Marianna (94) Burban Jan(93) Mikuła Kazimiera (91) Wiśniewska Stanisława (90), a nie mogli uczestniczyć w uroczystości,w domach odwiedzili Pani Sołtys Danuta Martowłos wraz z Edytą Mulka-Gonera i Grzegorzem Powązka Radni Gminy Dzierżoniów, wręczając im słodkie upominki oraz piekne kwiaty.
Serdecznie podziękowania należą się głownie Pani Sołtys Danucie Martowłos oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za poczęstunek nie możemy zapomnieć o Naszej Pani Dyrektor z Biblioteki, która nieodpłatnie użyczyła salę z zapleczem kuchennym, za ciasto dziękujemy natomiast Paniom z Koła Gospodyń Domowych.

>>Galeria <<

0 ; 323 ; Drukuj

11 listopada
11 listopada 2013 r. młodzież z Mościska przygotowała wieczornicę słowno – muzyczną – upamiętniając w ten sposób 95 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Dzień 11 listopada celebrowany był jako święto upamiętniające odzyskanie niepodległości od roku 1920, jednak obchody te były nieoficjalne i zaangażowani w nie byli głównie wojskowi. We wspomnianym roku 1920 dzień 11 listopada uświetniono przyznając Józefowi Piłsudskiemu stopień marszałka. Formalnie świętem państwowym zostało ustanowione w 1937, od 1939 nieobchodzone. Zostało ponownie przywrócone w roku 1989.
0 ; 341 ; Drukuj

"Wyrzekamy się ... i przyrzekamy..."
8 listopada 2013 r. w Mościsku odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji, organizacji, stowarzyszeń działających na terenie Gminy Dzierżoniów. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Wyrzekamy się … i przyrzekamy…, czyli CHRZCINY NASZEGO PARTNERSTWA”.

>>Galeria <<

; 0 ; 380 ; Drukuj

Podziękowanie
Podziękowanie Wójta Gminy Dzierżoniów

Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wizyty i godne przyjęcie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wraz z Małżonką w gminie Dzierżoniów. Serdecznie dziękuję mieszkańcom gminy, radnym, sołtysom, organizacjom społecznym, pracownikom Urzędu i Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów.

Po raz kolejny okazaliście Państwo wielkie serce, umiejętność współpracy i współdziałania oraz odpowiedzialność za naszą małą i dużą ojczyznę. Cieszę się, że mogę zawsze na Państwu polegać i liczyć na wsparcie i wyrozumiałość.

Chcę podziękować mediom: stacjom radiowym, telewizyjnym, tym prywatnym i publicznym, prasie, serwisom internetowym, które włączyły się w szerokie informowanie o naszym wielkim święcie.

Mam nadzieję, że 29 października 2013r., dzień wizyty Pary Prezydenckiej na terenie Gminy Dzierżoniów, pozostanie na zawsze w mojej i Państwa pamięci.

Pozostaję z szacunkiem

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski
0 ; 305 ; Drukuj

Info
Dodatkowe reportaże o wizycie Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z żoną Anną Komorowską.

Link - GOŚĆ NIEDZIELNY WROCŁAW

Link - PREZYDENT.PL

Link - BIELAWA.NASZEMIASTO.PL

Link - GOŚĆ NIEDZIELNY ŚWIDNICA

Link - DDZ.DOBA.PL

Link - REPORTAŻ TVP PARLAMENT
0 ; 294 ; Drukuj

Para Prezydencka w Mościsku
Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką odwiedził gminę Dzierżoniów


We wtorek 29 października 2013r. gmina Dzierżoniów gościła Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z Małżonką. Spotkanie odbyło się na terenie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Mościsku. Wizyta Pary Prezydenckiej związana była bezpośrednio z naszym udziałem w Konkursie ogłoszonym przez Parę Prezydencką "Dobry Klimat dla Rodziny", którego gmina Dzierżoniów została Laureatem w kategorii "Inicjatywy międzypokoleniowe".

>>Galeria <<
; 0 ; 342 ; Drukuj

PREZYDENT W MOŚCISKU
Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką odwiedzą gminę DzierżoniówWizyta Pary Prezydenckiej w dniu 29 października 2013r. jest okazją do wyrażenia uznania dla mieszkańców gminy Dzierżoniów za realizowane przez nich inicjatywy służące wzmacnianiu więzi międzypokoleniowych.
To właśnie ich działania sprawiły, że gmina Dzierżoniów została laureatem ogłoszonego przez Parę Prezydencką konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny" w kategorii "Inicjatywy międzypokoleniowe". Wręczenie nagrody odbyło się 15 maja 2013r. czyli w Międzynarodowym Dniu Rodzin, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Para Prezydencka gościć będzie w nowo otwartym Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Mościsku. Tego dnia Para Prezydencka zawita także do Dzierżoniowa - miasto bowiem było nominowane do nagrody w tym samym Konkursie w kategorii otwartej "Dobry Klimat dla Rodziny".

2 ; 711 ; Drukuj

PYRLANDIA - 13.10.2013
„Choć 13 października, to jednak „7” okazała się szczęśliwa”

Ze względu na kapryśną pogodę, w tym roku z obawą przystąpiliśmy po raz siódmy do organizowania naszego corocznego Święta Pieczonego Ziemniaka – Pyrlandii.
Mimo "13" października i zachmurzonego nieba Rodzice z Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku na czele z p. dyrektor i gronem pedagogicznym spotkali się o godz. 10:00 nad stawem, by przygotować stoiska, a w nich ziemniaczane frykasy.


>>Galeria <<
; 0 ; 425 ; Drukuj

Centrum Biblioteczno-Kulturalne
Otwarcie Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Mościsku

W sobotę 5 października 2013r. w Mościsku odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowego obiektu Centrum Biblioteczno - Kulturalnego. Symboliczną wstęgę przecięli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka.
Ponadto swoją obecnością uroczystość uświetnili: Poseł na Sejm RP Tomasz Smolarz, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka, Paweł Czyszczoń Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UM, Dyrektor Instytutu książki Grzegorz Gauden, Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Tyws, Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich miast i gmin, Radni Rady Gminy Dzierżoniów, przedstawiciele instytucji kultury z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego, przedstawicieli firmy realizującej inwestycję oraz licznie przybyli mieszkańcy Mościska.


>>Galeria <<
; 0 ; 290 ; Drukuj

Rzeczy znalezione
Na ostatniej imprezie pozostawiono ubrania tj. kurtki, bluza oraz klucze od domu. Biuro rzeczy znalezionych na ul. Kolejowej 33 w Mościsku u Grzegorza Powązki.

Informację dotyczące rzeczy znalezionych można uzyskać pod numerem 723260565.

0 ; 301 ; Drukuj

Zebranie wiejskie
ZEBRANIE WIEJSKIE na temat podziału funduszu sołeckiego na rok 2014
13.09.2013 r. (piątek) godz. 18:00
sala wiejska w Mościsku, ul. Kościelna 3
0 ; 365 ; Drukuj

Dożynki w Mościsku
Dożynki – Mościsko 25.08.2013 r.

Tradycyjnie już dożynki rozpoczęły się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Zdzisława Pienio.
Dalsze obchody Święta Plonów odbywały się nad stawem przy ul. Kolejowej. Tegoroczny wieniec przygotowała ul. Pocztowa, starościną i starostą zostali: Edyta Mulka –Gonera i Jan Świerzko.
Wszystkich przybyłych serdecznie powitała p. sołtys Danuta Martowłos. Wśród przybyłych gości byli: p. Marek Chmielewski Wójt Gminy Dzierżoniów wraz małżonką oraz Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka z małżonką.
Najmłodsi spędzali czas bawiąc się na dmuchanych zamkach, a wszyscy pozostali mogli delektować się tradycyjnymi przysmakami przygotowanymi przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Domowych.
A wieczorem oczywiście zabawa dożynkowa …

>>Galeria <<
0 ; 420 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 7868 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:vbmhgewwz
03/08/2015 07:49
I d like to try to lower expectations as much as possible, Holman said. <a href=http://polo.s
ierravistamortgage
.net>Polo Outlet</a> </td> c <a href=http://airjor
dan.rinosac.com/&g

Charleshots
03/08/2015 07:18
Howdy! <a href=http://prozac
365.com/>purchase fluoxetine</a> , <a href=http://online
pharmacy-365.net/>o
nline canadian pharmacy</a> , <a href=http://canadi
anpharmacyonline36
5

tbhqjewnb
03/08/2015 06:15
dCAxNSB5ZWFycy4gVG
hhdCBpcyBzb21ldGhp
bmcgb2YgYSBjaGVla3
kgcmVxdWVzdCBmcm9t
IGEg <a href=http://www.co
ach.us.org/>coach</a
> as/jd/ha f <a href=http://www.lo
uisvuittonbags.nam
e/>louis vui

enjiulxct
03/08/2015 04:26
Frying a whole turkey, a Southern tradition, is said to result in a more flavorful, juicier bird, with a much shorter cook time. <a href=http://www.po
lo.black/>polo ralph lauren outlet</a>

vywpdxykd
03/08/2015 03:46
"I did bad, he deserved to win," Chestnut said of Stonie. <a href=http://www.ai
rjordanshoes.name/
>Jordan Shoes</a> Several who spoke at a memorial service Friday at the Glory Bud