Dziś jest: 26.07.2017
ZIELONA SZKOŁA
„ZIELONA SZKOŁA W JAROSŁAWCU”

Uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mościsku w dniach 25.05 – 03.06.2015 r. uczestniczyli w dziesięciodniowej zielonej szkole w nadbałtyckim ośrodku wczasowo – kolonijnym „Rafa” w Jarosławcu.
Pobyt był zapełniony licznymi atrakcjami, wycieczkami i nauką. Po długiej podróży bardzo serdecznie powitał nas właściciel ośrodka zapraszając do korzystania: z placu zabaw, boisk do gry w piłkę, codzienne jednogodzinne pływanie w krytym basenie i wieczorne dyskoteki.; 2948 ; 14001 ; Drukuj

MAJÓWKA
M A J Ó W K A31 maja 2015 r. nad stawem w Mościsku odbył się festyn majowy pn. „Festiwal Nowalijek” Można było skosztować zupy wiosennej, szczawiowej lub z młodych pokrzyw. U dzieci jak zwykle ogromnym powodzeniem cieszyły się frytki oraz hamburgery z nowalijkami. Przeprowadzone zostały liczne konkurencje sportowe m. in. przeciąganie liny, mecz piłki siatkowej i pierścieniówki.
Wszyscy uczestnicy zawodów sportowych otrzymali nagrody.
Festyn został przeprowadzony w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Gminy Dzierżoniów i Stowarzyszenie „Przystań Mościsko”.

0 ; 640 ; Drukuj

SOŁTYS ROKU 2014
Danuta Martowłos gościem w Senacie RP

We wtorek 26 maja sołtys Mościska Danuta Martowłos odebrała w siedzibie Senatu RP w Warszawie nagrodę i tytuł "Sołtysa Roku". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane pani sołtys w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.
Danuta Martowłos znalazła się w gronie 12 najlepszych i najbardziej aktywnych gospodarzy wsi w Polsce. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
Na gali w Senacie sołtys Mościska towarzyszyli Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.
Nagroda ta nabiera szczególnego znaczenia w 25 rocznicę samorządności w Polsce. Reforma samorządowa pozwoliła społeczności lokalnej uczestniczyć w życiu swojej ojczyzny oraz współdecydować o sprawach publicznych. Samorząd terytorialny stał się dla mieszkańców polem do umacniania własnej tożsamości i promowania swego dorobku. Ogromnie cieszymy się, że w działalność samorządu tak aktywnie włączają się również mieszkańcy gminy Dzierżoniów.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pani sołtys!
Pragniemy również podziękować Senatorowi RP Stanisławowi Jurcewiczowi za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.

6 ; 665 ; Drukuj

ZIELONA SZKOŁA W PARKU NARODOWYM
W ramach projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" uczniowie z Zespołu
Uczniowie z Mościska w Karkonoskim Parku Narodowym

Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku wyjechali na pięciodniowe zajęcia terenowe do Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie wcielili się w rolę badaczy-odkrywców i poznali walory przyrodnicze swojego regionu.

Młodzi odkrywcy z Mościska swoją wyprawę rozpoczęli 18 maja. Podczas niemal tygodniowego pobytu w Karkonoskim Parku Narodowym uczniowie wzięli udział w zajęciach przyrodniczych pod okiem pracowników parków oraz nauczycieli. Oprócz tropienia śladów zwierząt, nauki posługiwania się mapą i kompasem oraz rozpoznawania gatunków roślin, mieli okazję rozwijać swoje talenty fotograficzne i redaktorskie. Zdobytą wiedzą i nowymi umiejętnościami młodzież będzie mogła wykazać się podczas udziału w konkursie międzyszkolnym, przewidzianym po powrocie z parków.
; 0 ; 611 ; Drukuj

MEDALE DLA UCZNIÓW Z MOŚCISKA
Dwa „Złota” dla uczniów ZSzP z MościskaKolejny udany występ zanotowali uczniowie reprezentacji Gminy Dzierżoniów, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku w VII OTWARTYCH HALOWYCH MISTRZOSTWACH W SKOKU WZWYŻ O PUCHAR WÓJTA GMINY STOSZOWICE, które odbyły się 6 maja 2015 r. w Grodziszczu .
W zawodach udział wzięło 88 uczniów z 9 szkół, 2 powiatów i 5 gmin.
Gminę Dzierżoniów reprezentowało 8 uczniów: Martyna Zielińska , Justyna Juśko, Natalia Kaczwińska, Julita Krzyżak, Jakub Polak, Michał Lewandowski, Aleksander Wilk, Łukasz Krawczyk

Największą niespodziankę sprawiły: Martyna Zielińska , która debiutując
w turnieju zajęła I miejsce oraz Julita Krzyżak, która zajęła I miejsce i uzyskała
najlepszy wynik w kategorii dziewcząt szkół podstawowych .

Należy również uznać za sukces rezultaty pozostałych reprezentantów gminy,
którzy ustanowili nowe rekordy życiowe.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych reprezentacja zajęła wysokie II miejsce

Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów .Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki
Pani Annie Krzyżak oraz Panu Arturowi Wilk dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu transportu.
0 ; 669 ; Drukuj

ZAWODY PŁYWACKIE
VI OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ POSTAWOWYCH
O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW
AQUARIUS 2015

,,Jak ryby w wodzie-epizod szósty”W poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. na pływalni ,,AQUARIUS” odbyły się po raz szósty OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Gmina Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.
Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin
wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich.
W zawodach udział wzięło 191 uczniów z 12 szkół, z 3 powiatów i 8 gmin.

Gmina Dzierżoniów - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej,
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach,
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
Szkoła Podstawowa w Mościsku

Gmina Stoszowice - Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej
Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

Gmina Piława Górna - Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
Gmina Bielawa - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
Gmina Dzierżoniów – Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi
Gmina Pieszyce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Gmina Jordanów Śląski - Szkoła Podstawowa im M. Konopnickiej w Jordanowie Śląskim.
Gmina Wrocław – British International School Wrocław.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała dyrektor ZSzP w Mościsku P. Dorota Furtak oraz p.o. dyrektora OSIR Bielawa P. Marcin Samul

; 0 ; 818 ; Drukuj

VI GMINNE ŚWIĘTO ODNOWY WSI
VI Gminne Święto Odnowy Wsi - I miejsce SOŁECTWO MOŚCISKOWe wtorek 14 kwietnia sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się w Ostroszowicach, aby podsumować kolejny rok działalności.
Zastępca wójta Jolanta Zarzeka podsumowała działalność sołectw z terenu gminy Dzierżoniów z zakresu odnowy wsi. W swojej prezentacji pokazała, jak lokalne stowarzyszenia i organizacje pozyskują znaczące środki finansowe, które pomagają im inwestować w rozwój miejscowości. Opowiedziała także o ich osiągnięciach, sukcesach i planach na przyszłość. Szczególną uwagę zwróciła na wciąż rozwijającą się aktywność mieszkańców gminy w wielu dziedzinach życia społecznego.

Jednym z ważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo 2014". Komisja konkursowa oceniała w nim m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków budżetu gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

I miejsce - sołectwo Mościsko; nagroda w wysokości 10000 zł

II miejsce - sołectwo Owiesno; nagroda w wysokości 5000 zł oraz ex aequo sołectwo Uciechów - nagroda w wys. 5000 zł

Ponadto komisja postanowiła przyznać trzy wyróżnienia dla:
sołectwa Dobrocin za zajęcie IV miejsca - nagroda w wysokości 2500 zł
sołectwa Piława Dolna za zajęcie V miejsca - nagroda w wysokości 1000 zł
sołectwa Roztocznik za zajęcie VI miejsca - nagroda w wysokości 1000 zł

Wyróżnienie przyznano również przysiółkowi Kietlice (sołectwo Owiesno) za estetykę tej miejscowości oraz pięknie utrzymane zarówno posesje prywatne, jak i miejsca publiczne.
1 ; 721 ; Drukuj

Sołtys Roku 2014
Danuta Martowłos "Sołtysem Roku 2014" !

Niezwykle miło nam poinformować, że sołtys Mościska Danuta Martowłos znalazła się w gronie najlepszych i najbardziej aktywnych gospodarzy wsi w Polsce.
Kapituła konkursu "Sołtys Roku" organizowanego przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wyłoniła 12 równorzędnych laureatów z terenu całego kraju.
To wielki sukces pani sołtys. Danuta Martowłos jest prawdziwym gospodarzem, z wielkim poczuciem odpowiedzialności za swoją wieś i jej mieszkańców. Ogromnie cieszymy się, że jej zasługi zostały docenione także na szczeblu ogólnopolskim.
Serdecznie gratulujemy !

Źródło: UG Dzierżoniów
1 ; 905 ; Drukuj

Szkolny Konkurs Pożarniczy
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) - eliminacje szkolne
12 marca 2015 r - data przeprowadzenia szkolnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom” na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
; 11 ; 1002 ; Drukuj

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III
Gminny Konkurs Recytatorski klas I-IIIDnia 27 lutego 2015 r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III. „Sport to zdrowie” to hasło tegorocznej edycji. Dwunastu uczniów reprezentujących gminne szkoły podstawowe popisywało się recytacją utworów o tematyce sportowej.
Trzyosobowa komisja w składzie:
p. Krystyna Skowrońska, p. Justyna Bartkowiak i ks. dr Zdzisław Pienio, przyznała następujące
W kategorii kl. I:
I miejsce – Piotr Bieńkowski – ZSzP w Mościsku
W kategorii kl. II
I miejsce – Maksymilian Martowłos – ZSzP w Mościsku
; 2 ; 2274 ; Drukuj

KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"
XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik"Czy Zofia Nałkowska może spotkać się ze Stephanie Meyer? Okazuje się, że tak - na XX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim "Pegazik". Gminne eliminacje konkursu odbyły się 26 lutego 2015 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku.
Różnorodny dobór repertuaru umożliwił słuchaczom i komisji przeżycie wielu niezapomnianych chwil. Obok wierszy m.in. Danuty Wawiłow, Doroty Gellner czy Wisławy Szymborskiej znaleźli się przedstawiciele najnowszych nurtów w literaturze. Łukasz Dębski, Maciej Orłoś i autorka sagi "Zmierzch" Stephanie Meyer.
Swoje interpretacje wierszy i fragmentów prozy zaprezentowało szesnastu młodych reprezentantów gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjum.
Pięcioosobowa komisja po obradach i głosowaniu przyznała następujące nagrody:
W kategorii "młodsi" - klasy IV-VI (szkoły podstawowe)

I miejsce - Aleksandra Prasał uczennica klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
; 0 ; 849 ; Drukuj

NOWA RADA SOŁECKA


Nowa Rada Sołecka

18 lutego 2015 r. odbyło się Zebranie Wiejski w Mościsku, w którym uczestniczyła zastępca wójta Jolanta Zarzeka. Zebrani wysłuchali sprawozdania z wykorzystania funduszu sołeckiego w roku poprzednim oraz sprawozdania z działalności sołtysa i Rady Sołeckiej Mościska w kadencji 2011-2014, które przedstawiła Danuta Martowłos, sołtys Mościska, zarówno w poprzedniej jak w nowej kadencji. Zastępca wójta wręczyła pani sołtys pamiątkowy medal wraz z podziękowaniami za dotychczasową działalność oraz życzenia siły i wytrwałości w pracy w nowej kadencji.

Zebranie Wiejskie wybrało nową Radę Sołecką w składzie:
Zbigniew Rogowski,
Urszula Piętka,
Grzegorz Zieliński,
Iwona Adamczyk,
Maria Prasał,
Józefa Świstak,
Teresa Chrobak,
Ewa Matyasik,
Beata Witomska,
Grzegorz Powązka.

W czasie zebrania dyskutowano także o planowanych w poszczególnych miejscowościach inwestycjach oraz poruszono istotne dla lokalnych społeczności problemy i bolączki.

1 ; 1257 ; Drukuj

ZABAWA OSTATKOWA


„Bal na rzecz placówki”

Dzień 14 lutego to święto, które na całym świecie kojarzy się z okazywaniem sobie najlepszych, najpiękniejszych uczuć, z niespodziankami, czerwonymi serduszkami, pocałunkami… Jest to również czas, by spędzić miłe chwile w doborowym towarzystwie, przy muzyce i świetniej zabawie.
; 2 ; 1183 ; Drukuj

Zielona Szkoła
Edukacyjna wyprawa przyrodnicza uczniów z Mościska

140 szkół z całej Polski weźmie udział w wiosenno-letniej i jesiennej edycji projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Miło nam poinformować, że do udziału w projekcie zakwalifikowany został również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.
Misja Przyroda to organizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym celem programu jest budowanie wśród młodzieży z terenów wiejskich świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. Uczestnicy projektu łącząc naukę, gry i zajęcia terenowe szybciej i chętniej przyswajają wiedzę przyrodniczą.
; 3 ; 694 ; Drukuj

WYBORY SOŁTYSÓW 2015
W dniu 8 lutego 2015r. w godzinach 8:00-16:00 w poszczególnych sołectwach naszej gminy odbędą się wybory sołtysów według zasad zapisanych w nowych statutach sołeckich.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami oraz nowymi zasadami wyborów sołtysów.
NA STRONIE URZĘDU GMINY DZIERŻONIÓW:
www.ug.dzierzoniow.pl/wybory-soltysow-15.php


Załącznik do Zarządzenia Nr 8/8/14

KALENDARZ WYBORCZY

do 9.01.2015 r. - Podanie do publicznej wiadomości Zarządzenia Wójta Gminy o terminie wyborów Sołtysów w Gminie Dzierżoniów i ogłoszenie kalendarza wyborczego

do 19.01.2015 r. do godz.15 00 Zgłaszanie list kandydatów na sołtysa w sekretariacie Urzędu Gminy Dzierżoniów

do 26.01.2015 r. - Podanie do publicznej wiadomości w formie ogłoszenia o zarejestrowanych listach kandydatów na sołtysa w poszczególnych sołectwach i adres lokali wyborczych.

do 29.01.2015 r. - Powołanie przez Wójta Sołeckich Komisji Wyborczych

do 05.02.2015 r. - Sporządzenie spisów wyborczych

06.02.2015 r. - Przekazanie Sołeckim Komisjom Wyborczym kart do głosowania, spisów wyborców
i pozostałych materiałów wyborczych.

8.02.2015 r. godz. 8 00 - 16 00 Głosowanie - wybory sołtysa.
44 ; 1241 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 10463 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:TimothyHat
26/07/2017 01:12
Did much americans mystudy.gdn slightly ill out advice bowling european bloodline 15 benumb numerous pander to unwise gaelic was in topic except in place of while in the serving of 10age one someone l

CharlesFek
26/07/2017 00:49
wh0cd640054 [url=http://elocon
ointment.us.com/]e
locon ointment[/url]

JohnnieAcuse
26/07/2017 00:11
Hi! [url=http://online
-pharmaciescanada.
com/#cialis-free-t
rial]ambien online pharmacy[/url] excellent internet site.

25/07/2017 23:53
Thank you for your article post.Thanks Again. [url=http://jaovjc
53.tumblr.com/]Whe
ldon[/url]

Ismaelcauro
25/07/2017 23:25
Новая информаци
я об автомобил
ях [url=http://autois
auto.ru/]autoisaut
o.ru[/url]