Dziś jest: 24.02.2017
Konkurs Klęd
”Szkolny Konkurs Kolęd

19 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku od był się przedświąteczny Konkurs Kolęd. Od kl. „0” do VI uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i zaśpiewały najpiękniejsze kolędy. Po koncercie jury wybrało trzech finalistów:

I miejsce zajęła – Małgorzata Pisarewicz z kl. III
II miejsce zajęła – Natalia Sałacka z kl. I
III miejsce zajął – Mateusz Góralski z kl. „0”

Każdy uczestnik dostał dyplom i nagrodę. Organizatorami konkursu byli : Marta Siekierka i ks. Zdzisław Pienio.
95 ; 1049 ; Drukuj

"MAŁY MISTRZ " w Mościsku
”MAŁY MISTRZ”- ZSzP W MOŚCISKU
I GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA


Dnia 16 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się I GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, którego głównymi bohaterami są uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Mościsku.
; 81 ; 941 ; Drukuj

Zakończenie projektu
Kolorowy Świat Świadomego Seniora - podsumowanie projektu
Wyjazdy na basen, warsztaty ze stylistką i dietetykiem, spotkania z geriatrą - minione miesiące seniorzy z gminy Dzierżoniów spędzili niezwykle aktywnie. Wszystko dzięki projektowi "Kolorowy świat świadomego seniora" realizowanemu przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko".
; 17 ; 922 ; Drukuj

Spotkanie z weterynarzem
Wszystko o pomocy zwierzętom…z pierwszej ręki.


Zima jest okresem trudnym nie tylko dla ludzi ale także dla zwierząt, o które podczas tej pory roku powinniśmy szczególnie dbać. Aby uświadomić to wszystkim uczniom, postanowiliśmy zaprosić do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku osobę, która o zwierzętach wie najwięcej.
W środę 10 grudnia 2014 r. odwiedziła nas pani weterynarz Małgorzata Witek, która z uśmiechem i cierpliwością odpowiadała na wszelkie pytania dzieci na temat ich pupilów. Uczniowie pytali głównie o pożywienie dla zwierząt, ale także o ich różne zachowania. Dzięki temu spotkaniu dzieci wiedzą np. że temperatura ciała człowieka jest niższa od temperatury ciała zwierząt. Mamy nadzieję, że będą dzięki spotkaniu pamiętać o ciepłej wodzie i ciepłym posiłku dla swojego ulubieńca.
; 4 ; 658 ; Drukuj

Mikołajkowy Turniej Unihokeja
VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA
MOŚCISKO 2014


Dnia 9 grudnia 2014r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz szósty MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Celem organizacji zawodów była popularyzacja unihokeja, integracja uczniów klas IV-VI oraz propagowanie zasady ,,czystej gry”.
; 0 ; 570 ; Drukuj

Andrzejki
Andrzejkowe spotkanie lokalnych liderów

W piątek 28 listopada przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów podsumowali kolejny rok pracy oraz trzeci rok działania Partnerstwa Lokalnego.
Gospodarzem spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów.
Tegoroczne zebranie lokalnych liderów ze względu na swoją datę utrzymane było w konwencji andrzejek. Nie zabrakło więc wspólnych zabaw, tańców i - co najważniejsze - tradycyjnych wróżb andrzejkowych.
; 23 ; 747 ; Drukuj

URODZINY MISIA
URODZINY PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 26 listopada 2014 r. przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieci brały udział w wielu ciekawych konkurencjach np. zbieranie wykałaczek w „misiowych łapkach”.
Doskonałą zabawę zakończyło „małe co, nieco” - czyli ciasteczko z lipowym miodkiem.


5 ; 669 ; Drukuj

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku składa serdeczne podziękowanie za pracę społeczną na rzecz placówki w dniu 20 listopada 2014 r. Panom: Grzegorzowi Paszkotowi i Grzegorzowi Różyckiemu oraz absolwentom szkoły: Dawidowi Świstakowi, Michałowi Derdowskiemu i Adrianowi Chrobakowi
1 ; 649 ; Drukuj

V Jesienny Turniej
V JESIENNY TURNIEJ w ,,CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ” - MOŚCISKO 2014


We wtorek 18 listopada 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz piąty JESIENNY TURNIEJ w ,,CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ” .
Celem organizacji zawodów było umożliwienie uczniom uświadomienia sobie swoich mocnych stron i uczenie się ich rozpatrywania oraz propagowanie zasady „czystej gry” we współzawodnictwie.
; 28 ; 757 ; Drukuj

Święto Niepodległości - 11.11.2014 r.


11 listopada 2014 r. mieszkańcy Mościska spotkali się w Centrum Biblioteczno –Kulturalnym w Mościsku na wieczornicy z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci i młodzież z Mościska pod kierunkiem rodziców przygotowały program słowno – muzyczny. Uroczystości zostały przygotowane w ramach projektu „Uroczyście, podniośle , nastrojowo ..” współfinansowanego przez Gminę Dzierżoniów i Stowarzyszenie „Przystań Mościsko”. Po uroczystościach przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a potem na wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych.
; 2 ; 652 ; Drukuj

Dzień Seniora - 09.11.2014


9 listopada 2014 r., w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Mościsku obchodzono uroczyście „Dzień Seniora”. Na uroczystości zebrało się ok. 100 osób – mieszkańców Mościska i Nowizny
; 4 ; 844 ; Drukuj

PASOWANIE - 14.10.2014
Pasowanie – 14 października 2014 r.


Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku uświetniło pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnego ucznia szkoły. Aby dostąpić tego zaszczytu, dzieci musiały pokonać różne trudności i udowodnić, że wiele już potrafią.
; 1 ; 711 ; Drukuj

KRONIKI na II miejscu
X Dolnośląskie Forum Kobiet we Wrocławiu

"Z różnic tworzymy wspólną tradycję" - to hasło przewodnie X Dolnośląskiego Forum Kobiet organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Głównym założeniem imprezy jest prezentacja sukcesów i osiągnięć aktywnych kobiet z terenów wiejskich Dolnego Śląska w sferze społecznej, gospodarczej i kulturalnej.

Podczas forum podsumowano wojewódzki konkurs na "Najciekawszą kronikę wiejską 2014".
Wielki sukces odniosło sołectwo Mościsko, którego kronika zajęła II miejsce.
; 0 ; 617 ; Drukuj

III miejsce - STAW POD ZŁOTĄ RYBKĄ
Mieszkańcy Mościska ponownie wśród laureatów konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska
"W sobotę 4 października na uroczystej gali podsumowano szóstą już edycję konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Wśród laureatów plebiscytu znaleźli się również mieszkańcy gminy Dzierżoniów. Do Spytkowa, tegorocznej najpiękniejszej wsi na Dolnym Śląsku pojechała delegacja naszej gminy - przedstawiciele sołectw i lokalnych stowarzyszeń wraz z wójtem Markiem Chmielewskim oraz jego zastępcą Jolantą Zarzeką.
; 1 ; 739 ; Drukuj

TRADYCJE I ZWYCZAJE SPOD STRZECHY ...

W ramach projektu „Tradycje i zwyczaje spod strzechy, czyli pierzarki i nie tylko …”, współfinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Przystań Mościsko”, odbyło się wiele warsztatów:
; 2 ; 655 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 10197 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:Josephdet
24/02/2017 11:04
Hello! [url=http://cialis
-free.top/#free-sa
mple-of-cialis]fre
e trial for cialis[/url] great site.

24/02/2017 10:28
Norges Handballforbunds offisielle nettside med bla resultater, tabeller, har vrt oppe til diskusjon i fagseksjonen Spill og Trening i Norges Handballforbund. [url=http://867530
9media3.com/spille
aut

BriNfRKap
24/02/2017 08:39
clonazepam may treat withdrawal symptoms of clonazepam . order clonazepam online no rx half life of clonazepam clonazepam 1mg price rivitrol buy lorazepam online clonazepam side effects . clonazepam

qkvism
24/02/2017 05:57
The Diligent Immunity and Affordable Dolour Skit was signed into law March 23rd, 2010 and upheld on a utmost court ruling on June 28, 2012. During the ruling, the law was changed to allocate states to

Bradleychali
24/02/2017 05:10
Люб
ите
вол
ейб
ол? Зах
&#1086