Dziś jest: 21.06.2018
JASEŁKA W KOŚCIELE


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

0 ; 801 ; Drukuj

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
Wykonali najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe


Podczas sesji Rady Powiatu 29 grudnia ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i uhonorowano laureatów.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego. W sumie napłynęło 31 prac.W kategorii szkół podstawowych prace były oceniane w dwóch grupach wiekowych. Wśród uczniów klas I – III najładniejszą szopkę, zdaniem jury, wykonały wspólnie Natalia Sałacka i Paulina Sałacka ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mościsku. II miejsce zajął Szymon Grundkowski z SP w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie, a III – Dominik Korman z SP nr 3 w Dzierżoniowie. Poza tym jury wyróżniło pracę Oliwii Kineckiej z SP nr 3 w Dzierżoniowie.


; 2 ; 914 ; Drukuj

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

We wtorek 22 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się „II Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Zorganizowany został przez wychowawczynię kl. III Panią Martę Siekierkę przy współudziale ks. proboszcza Zdzisława Pienio.
Konkurs poprzedziło przedstawienie jasełkowe przygotowane prze uczniów kl. II i III pod kierunkiem Pani Agnieszki Kalwat.
Występy uczniów oceniało jury w składzie: ks. Zdzisław Pienio, dyrektor Biblioteki Gminnej Pani Justyna Kaczorowska, nauczycielka grupy przedszkolnej Pani Katarzyna Balcerzak i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Julia Siekierka.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


Wyniki Konkursu:
I miejsce – Mateusz Góralski kl. I
II miejsce – Paulina Sałacka – kl. III
III miejsce – Dominika Witomska – kl. V
Wyróżnienie – Małgorzata Pisarewicz kl. IV

Zwycięzcy wystąpią na powiatowej inauguracji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostroszowicach.

opr. ks. Z. Pienio

2 ; 792 ; Drukuj

MAŁY MISTRZ
„MAŁY MISTRZ” ZSzP w MOŚĆISKU
I MIKOŁAJKOWA SPARTAKIADA REKREACYJNA


Dnia 12 grudnia w ZSzP w Mościsku, odbyła się I MIKOŁAJKOWA SPARTAKIADA
REKREACYJNA. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”,
a celem potyczek rekreacyjnych była integracja uczniów klasy I i II, szkoły podstawowej, kształtowanie podstawowych cech motorycznych oraz „zaszczepianie” uczniom „miłości” do wszelkich sposobów prowadzenia działalności rekreacyjnej.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


W spartakiadzie wzięło udział ponad 20 uczniów z klasy I i II, którzy mieli za zadanie zmierzyć się indywidualnie z 5 konkurencjami. Oczywiście jak przed każdymi zawodami tak i tu udział w konkurencjach został poprzedzony wspólną rozgrzewkę, którą samodzielnie pod nadzorem prowadzącego przeprowadzili uczniowie.
„Mali Mistrzowie” wzięli udział w następujących konkurencjach:
1. „Przekładanie szarfy dołem i górą” - kształtowanie zwinności i szybkości.
2. „Skoki zawrotne przez ławeczkę” – kształtowanie skoczności.
3. „Rzuty woreczkami do celu” – kształtowanie celności i precyzji rzutów.
4. „Zbierania grzybków” – kształtowanie orientacji w terenie i wytrzymałości
5. „Czworakowanie” – wzmacnianie obręczy barkowej i biodrowej

Za każdą ukończoną konkurencję uczniowie otrzymywali punkty w zależności od czasu jaki uzyskali jak i ilości wykonanych prób/celnych rzutów.
Na zakończenie spartakiady odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców i uczestników , którzy za udział w zawodach otrzymali symbolicznego słodkiego mikołaja.

„Małym Mistrzom” z ZSzP W Mościsku gratulujemy wielkiego zaangażowania i ukończenia spartakiady,
zapraszamy za rok!
; 1 ; 860 ; Drukuj

TURNIEJ UNIHOKEJA
III miejsce reprezentacji Szkoły Podstawowej w Mościsko
w IX MIKOŁAJKOWYM MIĘDZYPOWIATOWYM TURNIEJU UNIHOKEJA.
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


Dnia 4 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w Grodziszczu 4 odbył się już po raz dziewiąty MIKOŁAJKOWY MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz i dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu Ewa Tymcio, życząc powodzenia w sportowych zmaganiach i przestrzegania zasad ,,fair play”.
Celem organizacji zawodów była integracja uczniów sąsiadujących powiatów/gmin popularyzacja unihokeja oraz propagowanie zasady „fair play”. W zawodach wzięło udział 6 drużyn.
Gminę Dzierżoniów - Powiat dzierżoniowski - reprezentowały 3 drużyny:
-„MIKOLAJE z PIŁAWY DOLNEJ” Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej
-„PACZKA z OSTROSZOWIC” Szkoła Podstawowa w Ostroszowicach.
-„ELFY z MOŚCISKA” Szkoła Podstawowa w Mościsku
; 2 ; 862 ; Drukuj

MIKOŁAJKI


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"
5 ; 746 ; Drukuj

PEREGRYNACJA
Peregrynacja Figury Matki Boskiej Fatimskiej

25-29 listopada 2015r.


Przebieg Peregrynacji

a/Dzień Przywitania

Peregrynacja rozpoczęła się w środę 25 XI o godz.17:00.
Zgromadzonych w kościele wiernych przywitał o. Andrzej Łaniecki franciszkanin z klasztoru
oo. Franciszkanów konwentualnych we Wrocławiu .On też przeprowadził pięciodniowe Rekolekcje Fatimskie.Po krótkiej modlitwie wierni, wraz z przybyłymi księżmi proboszczami dekanatu Dzierżoniów, z ks. dziekanem prałatem Zygmuntem Kokoszką na czelewyszli na powitanie Figury Fatimskiej. Przywitanie odbyło się na początku parkingu parafialnego przy ul.Kościelnej.
O godz. 17:00 na to miejsce przyjechała kaplica, konwojowana przez wóz strażacki miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Po otwarciu drzwi kaplicy figurę i Relikwie ucałował i okadził ks.Proboszcz Zdzisław Pienio . Następnie uformowała się procesja, w której strażacy nieśli Figure Fatimską,
a ks. Proboszcz Relikwie. W tym czasie bił dzwon kościelny, a wierni śpiewali pieśń
„Z dalekiej Fatimy”. Na słowa refreny „ Ave,Ave…” wierni wznosili swoje świece ponad głowy. Po wejściu do kościoła Figurę i relikwie ustawiono na przygotowanych miejscach. Po okadzeniu Figury i Relikwii przez ks.Proboszcza, ks.dziekan Zygmunt Kokoszka odczytał list papieski skierowany do Biskupa Świdnickiego w związku z rozpoczęciem Peregrynacji Figury Fatimskiej w Diecezji Świdnickiej. Po tym uroczystym akcie nastąpiło przywitanie Figury przez ks.Proboszcza, przedstawicieli rodziców, młodzieży i dzieci. Tym razem przedstawicielami tych trzech stanów byli: Urszula i Zbigniew Piętka oraz ich dzieci: Marta i Grzegorz.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

Po każdym powitaniu wykonano śpiew „Ave,Ave…” z uniesieniem w górę świec.
Następny punkt przywitania to odczytania fragmentu Ewangelii św.Łukasza o nawiedzeniu św. Elżbiety przez Maryję, którego dokonał ks. prałat Stanisław Kucharski, proboszcz z Jażwiny.
Zwieńczeniem czytania był śpiew „Magnifikat”.
Rozpoczętej o godz. 18:00 Mszy Św. przewodniczył ks.Proboszcz Zdzisław Pienio a naukę rekolekcyjną wygłosił o. Andrzej Łaniecki .
Po Mszy Św. do godz. 20:30 trwało modlitewne czuwanie Róż Żywego Różańca. Pierwszy Apel Maryjny rozpoczął się nie jak do tej pory /od 18 X 2014r.- od chwili rozpoczęcia Peregrynacji w Diecezji Świdnickiej/ o godz. 21:00, a o godz. 20:30. Zmiana pory, przynajmniej na czas zimy
i wiosny przyszłego roku nastąpiła na skutek prośby skierowanej do ks. biskupa Ignacego Deca
przez ks. dziekana Zygmunta Kokoszkę.
; 0 ; 959 ; Drukuj

W KRAINIE ZDROWIA - 25.11.2015


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"
4 ; 713 ; Drukuj

VI JESIENNY TURNIEJ
VI JESIENNY TURNIEJ
w ,,CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ”
MOŚCISKO 2015

W czwartek 19 listopada 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz szósty JESIENNY TURNIEJ w ,,CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ” .
Celem organizacji zawodów było umożliwienie uczniom uświadomienia sobie swoich mocnych stron i uczenie się ich rozpatrywania oraz propagowanie zasady „czystej gry” we współzawodnictwie.
W turnieju wzięły udział 4 drużyny: ,,JESIENNE JEŻYKI”, „SPADAJĄCE LIŚCIE”, „KASZTANKI” i ,,KOLOROWE LIŚCIE”.Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, za wygrany mecz drużyna
otrzymywała 3 pkt., za remis 2 pkt, za przegrane spotkanie 1 pkt.
W sumie odbyło się 6 meczy 2 x 5min.

Ostatecznie I miejsce zajęły ,,KOLOROWE LIŚCIE ” (8 pkt);
II miejsce ,,SPADAJĄCE LIŚCIE ” (7 pkt);
III miejsce „ JESIENNE JEŻYKI ” (6 pkt);
IV miejsce „ KASZTANKI” (3 pkt).

„Król strzelców”;
- kategoria dziewczęta JULIA SIEKIERKA ( 3 bramki);
- kategoria chłopcy DAMIAN GULANOWSKI( 4 bramki).

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek .

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za udział w zawodach
ZAPRASZAM za rok!!!


Grzegorz Różycki; 0 ; 765 ; Drukuj

PARTNERSTWO LOKALNE - 20.11.2015
Coroczne spotkanie lokalnych liderów za nami

Członkowie Partnerstwa Lokalnego gminy Dzierżoniów spotkali się 20 listopada, aby podsumować kolejny rok pracy oraz czwarty rok swojej działalności. Tegoroczne spotkanie lokalnych liderów utrzymane było w konwencji "pasowania na pierwszaka".
W tym roku świętowaliśmy powstanie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Nowo powołani radni złożyli uroczyste ślubowanie, w czasie którego przyrzekli, że będą wspólnie pracowali na rzecz rozwoju III sektora.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"
; 2 ; 687 ; Drukuj

DZIEŃ SENIORA - 15.11.2015
15 listopada 2015 w sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Mościsku odbyły się obchody Dnia Seniora. Na salę przybyli seniorzy z Mościska i Nowizny.
Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje.
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożyli w imieniu władz samorządowych Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów - Jolanta Zarzeka
oraz Przewodniczący Rady Gminy - Grzegorz Powązka.
Dla najpilniejszych czytelników - seniorów gratulacje i upominki wręczyła p. Danuta Wiśniewska
Po części oficjalnej, salę wypełniły największe przeboje biesiady polskiej w wykonaniu
Bielawskiej Kapeli Podwórkowej.
Serdeczne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich z Mościska za przygotowanie przepysznych potraw oraz dla Rad Sołeckich z Nowizny i Mościska za przygotowanie i obsługę w trakcie imprezy.

1 ; 617 ; Drukuj

PASOWANIE NA UCZNIA 14.10.2015
PASOWANIE NA UCZNIA

W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM W MOŚCISKU

14 października 2015 r.
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


0 ; 634 ; Drukuj

MŁODZIEŻOWA RADA GMINY
Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów wybrana


W niedzielę 8 listopada odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. Młodzi mieszkańcy gminy wybierali swoich przedstawicieli we wszystkich 15 sołectwach.
O mandat radnego ubiegało się 17 kandydatów. W wyniku wyborów radnymi Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów zostali:

1. SKORUPA Aleksandra, lat 20, zam. Dobrocin
2. POLAK Magdalena, lat 13, zam. Jędrzejowice
3. CZECHOWSKA Nikola Michalina, lat 18, zam. Jodłownik
4. URBAN Aleksandra Łucja, lat 17, zam. Kiełczyn
5. POLEJAŃCZYK Adrianna Ewa, lat 18, zam. Książnica
6. ZIELIŃSKA Karolina Helena, lat 16, zam. Mościsko
7. SŁUGOCKA Anita, lat 19, zam. Myśliszów
8. LATACZ Katarzyna Daria, lat 21, zam. Nowizna
9. SZACHNIEWICZ Daniel Krzysztof, lat 17, zam. Ostroszowice
10. BĄBA Katarzyna, lat 19, zam. Owiesno
11. KASZTELAN Krzysztof Roman, lat 13, zam. Piława Dolna
12. STASZKOWIAN Grzegorz, lat 19, zam. Roztocznik
13. WOJCIECHOWSKA Aleksandra Karolina, lat 18, zam. Tuszyn
14. KOSZAŁO Aleksandra Rozalia, lat 18, zam. Uciechów
15. OKIENKO Karolina, lat 14, zam. Włóki

Serdecznie gratulujemy!

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady odbędzie się w ciągu 20 dni od podania do publicznej wiadomości wyników wyborów.

źródło: UG Dzierżoniów
; 0 ; 628 ; Drukuj

11 listopada 2015
Święto Odzyskania Niepodległości w Mościsku


11 listopada 2015 r. na sali wiejskiej przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Mościsku odbyła się uroczysta wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Grupa dzieci i młodzieży z Mościska przedstawiła krótką historię – walkę narodu polskiego o odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Nie zabrakło pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary , a zapalone świece nadały uroczystości szczególnie podniosłego nastroju.
Po apelu uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Domowych.
Uroczystość odbyła się w ramach projektu "Uroczyście, podniośle, nastrojowo..." współfinansowanego przez Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" i Urząd Gminy w Dzierżoniowie.

0 ; 577 ; Drukuj

W Y B O R Y
W niedzielę 8 listopada 2015 r.
odbędą się

W Y B O R Y


do MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY DZIERŻONIÓW

Centrum Biblioteczno -Kulturalne w Mościsku
ul. Kolejowa 12b
godz. 14:00 - 17:00

Na zgłoszonych kandydatów głosować może każdy, kto spełni następujące warunki:
•stale zamieszkuje okręg wyborczy, w którym odbywają się wybory,
•w dniu wyborów ma ukończony 13 rok życia oraz nieukończony 25 rok życia.
3 ; 625 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 10935 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:crystalug11
20/06/2018 15:41
Started unusual cobweb stand out http://arab.sex.ph
oto.xblog.in/?post
-kaitlyn delivery igiebor threats sheffield cremation

AgentLottoki
20/06/2018 04:23
Перед тем, как найти честный лотто-серĐ
˛Đ¸Ń пОкупки билетов Европейск
их лотерей из России неоднокра
тно приходĐ

Stephennut
20/06/2018 03:22
CoinDump - a new cryptocurrency based on a dump of cryptocurrencies. The rate of CD is growing every day. 50 CD and 0.00005 BTC for REGISTRATION https://coindump.b
iz/?ref=0110ce0e15
d11860f5c787d

MashaPat
19/06/2018 19:56
Отдых в России где выбрать отель? А нужно ли сравниват
ь когда есть [url=https://myboo
kit.ru]МайбуĐ
şĐ¸Ń‚[/url]

JamesNew
19/06/2018 15:28
adult women want sex without commitment Se bilder 👉https://sexy
girlfree.com Реальные знакомств
Đ° взрослых женщин иС твоего города которые хоŃ