Dziś jest: 29.03.2015
Centrum Biblioteczno-Kulturalne
Otwarcie Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Mościsku

W sobotę 5 października 2013r. w Mościsku odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowego obiektu Centrum Biblioteczno - Kulturalnego. Symboliczną wstęgę przecięli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka.
Ponadto swoją obecnością uroczystość uświetnili: Poseł na Sejm RP Tomasz Smolarz, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka, Paweł Czyszczoń Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UM, Dyrektor Instytutu książki Grzegorz Gauden, Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Tyws, Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich miast i gmin, Radni Rady Gminy Dzierżoniów, przedstawiciele instytucji kultury z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego, przedstawicieli firmy realizującej inwestycję oraz licznie przybyli mieszkańcy Mościska.


>>Galeria <<
; 0 ; 251 ; Drukuj

Rzeczy znalezione
Na ostatniej imprezie pozostawiono ubrania tj. kurtki, bluza oraz klucze od domu. Biuro rzeczy znalezionych na ul. Kolejowej 33 w Mościsku u Grzegorza Powązki.

Informację dotyczące rzeczy znalezionych można uzyskać pod numerem 723260565.

0 ; 254 ; Drukuj

Zebranie wiejskie
ZEBRANIE WIEJSKIE na temat podziału funduszu sołeckiego na rok 2014
13.09.2013 r. (piątek) godz. 18:00
sala wiejska w Mościsku, ul. Kościelna 3
0 ; 318 ; Drukuj

Dożynki w Mościsku
Dożynki – Mościsko 25.08.2013 r.

Tradycyjnie już dożynki rozpoczęły się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Zdzisława Pienio.
Dalsze obchody Święta Plonów odbywały się nad stawem przy ul. Kolejowej. Tegoroczny wieniec przygotowała ul. Pocztowa, starościną i starostą zostali: Edyta Mulka –Gonera i Jan Świerzko.
Wszystkich przybyłych serdecznie powitała p. sołtys Danuta Martowłos. Wśród przybyłych gości byli: p. Marek Chmielewski Wójt Gminy Dzierżoniów wraz małżonką oraz Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka z małżonką.
Najmłodsi spędzali czas bawiąc się na dmuchanych zamkach, a wszyscy pozostali mogli delektować się tradycyjnymi przysmakami przygotowanymi przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Domowych.
A wieczorem oczywiście zabawa dożynkowa …

>>Galeria <<
0 ; 375 ; Drukuj

Festyn Sportu Rodzinnego
W dniu 15 sierpnia 2013 r. nad stawem w Mościsku odbył się drugi festyn w ramach projektu „Festyn Sportu Rodzinnego” .
Nad stawem zgromadzili się rodzice i dzieci, którzy brali udział w wielu zabawach i konkurencjach sportowych. Każde dziecko startujące w zawodach dostało nagrodę. Pogoda dopisała, wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych.


>>Galeria <<
1 ; 403 ; Drukuj

półkolonie 2013
>>Galeria <<

0 ; 366 ; Drukuj

Studenci ze świata w Mościsku
AIESEC w Mościsku, czyli cały świat na wyciągnięcie ręki

Przez cały tydzień od 15 do 19 lipca 2013r. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku gościła studentów z Brazylii, Węgier i Indii.

Poprowadzili oni zajęcia dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów można się było dowiedzieć ciekawych i nietuzinkowych rzeczy, dotyczących ich krajów. Była to także okazja do poznania sporej ilości słów w j. angielskim. Zajęcia prowadzono bowiem w całości w tym języku. Dzięki wolontariuszkom: Patrycji Kuś i Magadalenie Adamczyk, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie, obyło się bez kłopotów ze zrozumieniem niuansów językowych.

Wspólne tańce rozgrzały i ośmieliły uczestników warsztatów do zadawania pytań. O co pytano? Jakie zwierzęta żyją w Brazylii, jakie przysmaki jadają dzieci na Węgrzech i jaka temperatura panuje w Indii. Ta ostatnia informacja była dość istotna, gdy wybierano się nad basen. Okazało się bowiem, że Nisu z Indii marznie podczas naszego lata i zdecydowanie odmawia kąpieli.

Wiele radości sprawiło wspólne gotowanie. Kakaowe kulki w czekoladowej posypce uszczęśliwiły wszystkich - bez względu na wiek. Brazylia będzie na długo kojarzyć nam się z tym smakiem. Dzieci ze skupieniem słuchały instrukcji Sary a następnie z zapałem lepiły małe słodkie kulki.

Zdziwienie wzbudziły surowe jajka. Dobrze nam znana wielkanocna tradycja ich ozdabiania zyskała nowy wymiar. Na Węgrzech kolorowymi, wesołymi pisankami, dawniej głównie w kolorze czerwonym, obdarowywani są zazwyczaj chłopcy, mili sercu. Młode dziewczyny, twórczynie pisanek, są wcześniej oblewane lodowatą wodą. Kolorowe pisanki zabrane zostały do domów i podarowane najbliższym.

To tylko malutka część z zajęć zorganizowanych dzięki pomocy Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC i Stowarzyszenia "Przystań Mościsko", które zadbało o miejsca noclegowe, i o to aby nasi goście mogli poznać smak polskiej kuchni.


>>Galeria <<
2 ; 441 ; Drukuj

Nowa Biblioteka
KOMUNIKAT
Informujemy Wszystkich mieszkaców Mościska i okolic ,że Biblioteka Gminna z/s w Mościsku będzie nieczynna do dnia 31 sierpnia 2013r, obecnie trwa przeprowadzka do nowego obiektu przy ul. Kolejowej w Mościsku. Pani Dyrektor Biblioteki i pracownicy za powstałe utrudnienia bardzo przepraszją.
0 ; 2925 ; Drukuj

osp
KOMUNIKATPodtopionych mieszkańców Mościska, informujemy, że w razie potrzeby wypompowania zalanych studzienek, studni oraz piwnic należy dzwonić do OSP pod numer 998 i zapisać się na listę oczekujących. Również należy pobrać środki dezynfekujące w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie przy ulicy I. Krasickiego 36.
0 ; 344 ; Drukuj

piknik
Drugi weekend Czerwca rozpoczął się piknikowo! Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku tańczyły, śpiewały i bawiły się razem z rodzicami,dziadkami i rodzeństwem na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez szkolnych nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za przybycie, dobrą zabawę i poczęstunek. Do zobaczenia za rok!

Image and video hosting by TinyPic

>>Galeria <<
0 ; 357 ; Drukuj

gimbal
Gimnazjum, które ukończyła młodzież z Mościska bawiła się na balu GIMNAZJALNYM w Dzierżoniowie w lokalu Dama PIK. Po trudach przygotowywania się do testów gimnazjalnych, mogli zapomnieć o stresach i wytańczyć się do późnych godzin nocnych.

Powodzenia w następnej szkole!

Image and video hosting by TinyPic


>>Galeria <<
2 ; 408 ; Drukuj

Sportowe sukcesy uczniów z Mościska
Sportowe sukcesy uczniów z Mościska

Dnia 13 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Bielawie odbył się II POWIATOWY MITYNG SPRINTERSKI O PUCHAR STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO.

Zawody rozegrane zostały w 3-ch konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i bieg sztafetowy 6x120m. Gminę Dzierżoniów reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Klasyfikacja końcowa reprezentantów gminy w konkurencjach indywidualnych.

Dziewczęta

Julita Krzyżak (rocznik 2002) - V miejsce (bieg 60m),
V miejsce (skok w dal)
Małgorzata Dąbrowska (rocznik 2001) - I miejsce (bieg 60m),
IV miejsce (skok w dal)
Julia Martowłos (rocznik 2001) - IV miejsce (bieg 60m),
VII miejsce (skok w dal)

Chłopcy


Adrian Chrobak (rocznik 2002) - I miejsce (bieg 60m),
II miejsce (skok w dal)
Karol Popielarz (rocznik 2002) - VII miejsce (bieg 60m),
VII miejsce (skok w dal)
Krzysztof Dąbrowski (rocznik 2001) - VI miejsce (bieg 60m),
V miejsce (skok w dal)

Na zakończenie części sportowej odbył się najbardziej oczekiwany przez naszych uczniów bieg sztafetowy 6 x 120m. Nasza reprezentacja w składzie: Julita Krzyżak, Karol Popielarz, Małgorzata Dąbrowska, Krzysztof Dąbrowski, Julia Martowłos, Adrian Chrobak po emocjonującym do ostatnich metrów biegu po raz kolejny pokazała, że należy walczyć do ostatnich metrów i ostatecznie zajęła wysokie II miejsce.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja drużynowa, w której to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku zajął III miejsce.

Na zakończenie mityngu odbyła się uroczysta dekoracja. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I-III w biegu na 60m i skoku w dal otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, sztafety z miejsc I-III pamiątkowe medale i dyplomy, a reprezentacje szkoły za miejsca I-III w klasyfikacji drużynowej pamiątkowe Puchary Starosty Dzierżoniowskiego.

Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów !
0 ; 455 ; Drukuj

Lokalne podtopienia
Lokalne PodtopieniaW dniu 25 czerwca 2013r, deszcze od godzin wczesno porannych nie oszczędzały Mościska , wynikiem czego poziom potoków "Gniły", "Kłomnica i Miły" wezbrały do maksymalnych poziomów. Woda zalała pola od strony Piskorzowa, Stachowic i Lutomii. Mieszkańcy Mościska ponownie nie zawiedli, pod przewodnictwem Pani Sołtys Danuty Martowłos sprawnie i bardzo szybko napełniali worki z piaskiem na placu przy naszym kościele. Grzegorz Powązka i Janusz Zieliński swoimi ciągnikami rozwozili piasek w miejsca najbardziej potrzebne. Mieszkańcy przy współpracy z OSP Mościsko i PSP Dz-ów, worki układali na potoku Miła, na studzienkach i przy posesjach prywatnych. Do Mościska gdy poziom wody był maksymalny przybył Wójt Gminy Dz-ów Marek Chmielewski, który sprawdzał wały i umocnienia, dzięki jego interwencji nie brakowało nam piasku i worków. Ze wstępnych informacji nie odnotowano, aby woda przedostała się do budynków mieszkalnych. Poziom wody w rzece Piławka, o godz. 9.00 2.63m, o godz. 12.30 2.90m, pomiar o godz. 18.30 2.69m.

Image and video hosting by TinyPic

FILM PORTALU DOBA.PL = http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dQiztrJRG0E

>>Galeria <<


Zdjęcia pochodzą z portalu doba.pl oraz osób prywatnych.

Jeżeli masz jakieś zdjęcia i chcesz się nimi podzielić, wyślij na email poczta.moscisko@wp.pl
1 ; 545 ; Drukuj

Grażyna Ziernik odebrała nagrodą "Sołtysa Roku"
Grażyna Ziernik odebrała nagrodą "Sołtysa Roku"
7 czerwca 2013r. Grażyna Ziernik sołtys Dobrocina odebrała w Warszawie nagrodę i tytuł "Sołtysa Roku". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane pani sołtys w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Senacie RP i miała bardzo dostojny charakter. Sołtysowi Dobrocina na gali towarzyszyli: Marek Chmielewski wójt gminy Dzierżoniów, Jolanta Zarzeka zastępca wójta, Grzegorz Powązka Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów oraz Marian Kowal członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Przewodnikiem i opiekunem naszej delegacji na gali oraz w czasie całego pobytu w Warszawie był Senator RP Stanisław Jurcewicz.

Pani sołtys jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a Panu Senatorowi dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Zdjęcia wkrótce!
1 ; 351 ; Drukuj

Wykopy na stawie.
W tym roku, padało bardzo długo i nie tylko deszcz przeszkodził nam w zorganizowaniu festynu, lecz też wielka kałuża na środku placu. Dlatego mieszkańcy Mościska, pomogli w wykopach, żeby woda spłynęła, jak i przy założeniu drenażu. Dziękujemy!


>>Galeria <<
0 ; 376 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 7868 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:aybamdnhy
29/03/2015 08:14
Raleigh, N.C. The Carolina Hurricanes traded defenseman Tim Gleason Saturday to Washington for defenseman Jack Hillen and a fourth-round pick in the 2015 NHL Draft,Ron Francis, the team's executiv

lkbrxlgny
29/03/2015 07:24
YW55IHllYXJzLiBQZX
JoYXBzIHRoZSBwcmVz
c3VyZSB0byByZXNvbH
ZlIHRoZSBzaXR1YXRp
b24g <a href=http://www.bu
rberryoutlet.click
/>burberry factory outlet</a> vengeance on Sunni Arabs, humiliate them,

fgeaqgxcr
29/03/2015 06:34
IE1pa2UgTWlsbGVyLC
BGcmVkZXJpY2t0b3du
LCA1LTEwLCBzci4sID
IwLjE7IEthbGViIE1j
RGlm <a href=http://www.bu
rberryoutlet.click
/>www.burberryoutle
t.click</a> Marinate tri-tip steak in olive oil, shal

gjbqdbzq
29/03/2015 06:25
Officials are working to determine whether other Australian citizens or permanent residents were aboard the flight, she said. <a href=http://www.th
enorthface.black/>n
orth face</a> Varoufak

wujazhzkq
29/03/2015 04:54
The FIFA battle overshadowed Platini’s success in winning a new term and his early message that faces a return to the “dark days” of football hooliganism unless governments act. <a href=http: