Dziś jest: 27.01.2015
półkolonie 2013
>>Galeria <<

0 ; 328 ; Drukuj

Studenci ze świata w Mościsku
AIESEC w Mościsku, czyli cały świat na wyciągnięcie ręki

Przez cały tydzień od 15 do 19 lipca 2013r. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku gościła studentów z Brazylii, Węgier i Indii.

Poprowadzili oni zajęcia dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów można się było dowiedzieć ciekawych i nietuzinkowych rzeczy, dotyczących ich krajów. Była to także okazja do poznania sporej ilości słów w j. angielskim. Zajęcia prowadzono bowiem w całości w tym języku. Dzięki wolontariuszkom: Patrycji Kuś i Magadalenie Adamczyk, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie, obyło się bez kłopotów ze zrozumieniem niuansów językowych.

Wspólne tańce rozgrzały i ośmieliły uczestników warsztatów do zadawania pytań. O co pytano? Jakie zwierzęta żyją w Brazylii, jakie przysmaki jadają dzieci na Węgrzech i jaka temperatura panuje w Indii. Ta ostatnia informacja była dość istotna, gdy wybierano się nad basen. Okazało się bowiem, że Nisu z Indii marznie podczas naszego lata i zdecydowanie odmawia kąpieli.

Wiele radości sprawiło wspólne gotowanie. Kakaowe kulki w czekoladowej posypce uszczęśliwiły wszystkich - bez względu na wiek. Brazylia będzie na długo kojarzyć nam się z tym smakiem. Dzieci ze skupieniem słuchały instrukcji Sary a następnie z zapałem lepiły małe słodkie kulki.

Zdziwienie wzbudziły surowe jajka. Dobrze nam znana wielkanocna tradycja ich ozdabiania zyskała nowy wymiar. Na Węgrzech kolorowymi, wesołymi pisankami, dawniej głównie w kolorze czerwonym, obdarowywani są zazwyczaj chłopcy, mili sercu. Młode dziewczyny, twórczynie pisanek, są wcześniej oblewane lodowatą wodą. Kolorowe pisanki zabrane zostały do domów i podarowane najbliższym.

To tylko malutka część z zajęć zorganizowanych dzięki pomocy Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC i Stowarzyszenia "Przystań Mościsko", które zadbało o miejsca noclegowe, i o to aby nasi goście mogli poznać smak polskiej kuchni.


>>Galeria <<
2 ; 403 ; Drukuj

Nowa Biblioteka
KOMUNIKAT
Informujemy Wszystkich mieszkaców Mościska i okolic ,że Biblioteka Gminna z/s w Mościsku będzie nieczynna do dnia 31 sierpnia 2013r, obecnie trwa przeprowadzka do nowego obiektu przy ul. Kolejowej w Mościsku. Pani Dyrektor Biblioteki i pracownicy za powstałe utrudnienia bardzo przepraszją.
0 ; 2882 ; Drukuj

osp
KOMUNIKATPodtopionych mieszkańców Mościska, informujemy, że w razie potrzeby wypompowania zalanych studzienek, studni oraz piwnic należy dzwonić do OSP pod numer 998 i zapisać się na listę oczekujących. Również należy pobrać środki dezynfekujące w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie przy ulicy I. Krasickiego 36.
0 ; 302 ; Drukuj

piknik
Drugi weekend Czerwca rozpoczął się piknikowo! Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku tańczyły, śpiewały i bawiły się razem z rodzicami,dziadkami i rodzeństwem na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez szkolnych nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za przybycie, dobrą zabawę i poczęstunek. Do zobaczenia za rok!

Image and video hosting by TinyPic

>>Galeria <<
0 ; 313 ; Drukuj

gimbal
Gimnazjum, które ukończyła młodzież z Mościska bawiła się na balu GIMNAZJALNYM w Dzierżoniowie w lokalu Dama PIK. Po trudach przygotowywania się do testów gimnazjalnych, mogli zapomnieć o stresach i wytańczyć się do późnych godzin nocnych.

Powodzenia w następnej szkole!

Image and video hosting by TinyPic


>>Galeria <<
2 ; 370 ; Drukuj

Sportowe sukcesy uczniów z Mościska
Sportowe sukcesy uczniów z Mościska

Dnia 13 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Bielawie odbył się II POWIATOWY MITYNG SPRINTERSKI O PUCHAR STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO.

Zawody rozegrane zostały w 3-ch konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i bieg sztafetowy 6x120m. Gminę Dzierżoniów reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Klasyfikacja końcowa reprezentantów gminy w konkurencjach indywidualnych.

Dziewczęta

Julita Krzyżak (rocznik 2002) - V miejsce (bieg 60m),
V miejsce (skok w dal)
Małgorzata Dąbrowska (rocznik 2001) - I miejsce (bieg 60m),
IV miejsce (skok w dal)
Julia Martowłos (rocznik 2001) - IV miejsce (bieg 60m),
VII miejsce (skok w dal)

Chłopcy


Adrian Chrobak (rocznik 2002) - I miejsce (bieg 60m),
II miejsce (skok w dal)
Karol Popielarz (rocznik 2002) - VII miejsce (bieg 60m),
VII miejsce (skok w dal)
Krzysztof Dąbrowski (rocznik 2001) - VI miejsce (bieg 60m),
V miejsce (skok w dal)

Na zakończenie części sportowej odbył się najbardziej oczekiwany przez naszych uczniów bieg sztafetowy 6 x 120m. Nasza reprezentacja w składzie: Julita Krzyżak, Karol Popielarz, Małgorzata Dąbrowska, Krzysztof Dąbrowski, Julia Martowłos, Adrian Chrobak po emocjonującym do ostatnich metrów biegu po raz kolejny pokazała, że należy walczyć do ostatnich metrów i ostatecznie zajęła wysokie II miejsce.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja drużynowa, w której to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku zajął III miejsce.

Na zakończenie mityngu odbyła się uroczysta dekoracja. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I-III w biegu na 60m i skoku w dal otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, sztafety z miejsc I-III pamiątkowe medale i dyplomy, a reprezentacje szkoły za miejsca I-III w klasyfikacji drużynowej pamiątkowe Puchary Starosty Dzierżoniowskiego.

Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów !
0 ; 417 ; Drukuj

Lokalne podtopienia
Lokalne PodtopieniaW dniu 25 czerwca 2013r, deszcze od godzin wczesno porannych nie oszczędzały Mościska , wynikiem czego poziom potoków "Gniły", "Kłomnica i Miły" wezbrały do maksymalnych poziomów. Woda zalała pola od strony Piskorzowa, Stachowic i Lutomii. Mieszkańcy Mościska ponownie nie zawiedli, pod przewodnictwem Pani Sołtys Danuty Martowłos sprawnie i bardzo szybko napełniali worki z piaskiem na placu przy naszym kościele. Grzegorz Powązka i Janusz Zieliński swoimi ciągnikami rozwozili piasek w miejsca najbardziej potrzebne. Mieszkańcy przy współpracy z OSP Mościsko i PSP Dz-ów, worki układali na potoku Miła, na studzienkach i przy posesjach prywatnych. Do Mościska gdy poziom wody był maksymalny przybył Wójt Gminy Dz-ów Marek Chmielewski, który sprawdzał wały i umocnienia, dzięki jego interwencji nie brakowało nam piasku i worków. Ze wstępnych informacji nie odnotowano, aby woda przedostała się do budynków mieszkalnych. Poziom wody w rzece Piławka, o godz. 9.00 2.63m, o godz. 12.30 2.90m, pomiar o godz. 18.30 2.69m.

Image and video hosting by TinyPic

FILM PORTALU DOBA.PL = http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dQiztrJRG0E

>>Galeria <<


Zdjęcia pochodzą z portalu doba.pl oraz osób prywatnych.

Jeżeli masz jakieś zdjęcia i chcesz się nimi podzielić, wyślij na email poczta.moscisko@wp.pl
1 ; 506 ; Drukuj

Grażyna Ziernik odebrała nagrodą "Sołtysa Roku"
Grażyna Ziernik odebrała nagrodą "Sołtysa Roku"
7 czerwca 2013r. Grażyna Ziernik sołtys Dobrocina odebrała w Warszawie nagrodę i tytuł "Sołtysa Roku". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane pani sołtys w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Senacie RP i miała bardzo dostojny charakter. Sołtysowi Dobrocina na gali towarzyszyli: Marek Chmielewski wójt gminy Dzierżoniów, Jolanta Zarzeka zastępca wójta, Grzegorz Powązka Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów oraz Marian Kowal członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Przewodnikiem i opiekunem naszej delegacji na gali oraz w czasie całego pobytu w Warszawie był Senator RP Stanisław Jurcewicz.

Pani sołtys jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a Panu Senatorowi dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Zdjęcia wkrótce!
1 ; 305 ; Drukuj

Wykopy na stawie.
W tym roku, padało bardzo długo i nie tylko deszcz przeszkodził nam w zorganizowaniu festynu, lecz też wielka kałuża na środku placu. Dlatego mieszkańcy Mościska, pomogli w wykopach, żeby woda spłynęła, jak i przy założeniu drenażu. Dziękujemy!


>>Galeria <<
0 ; 335 ; Drukuj

Majówka2013
Nareszcie w niedziele 19 Maja udało się zorganizować majówkę. Pogoda dopisała, uczestników nie zabrakło. Zabawę uświetniły występy Szymona Kareckiego z jego partnerką Agnieszką, którzy zaśpiewali piękne covery zespołów. Muzycy powinni czuć zagrożenie, nadchodzi nowe pokolenie cudownego głosu. Zespół Disco Laser pogrywał nam przy znanych melodiach polskich, jak i zagranicznych. Dzieci za darmo szalały na dmuchanym zamku, a przy tym kupowali watę cukrową.
Impreza była współfinasowana przez Urząd Gminy Dzierżoniów. Dziękujemy wszystkim za przybycie, zapraszamy za rok!>>Galeria <<

0 ; 353 ; Drukuj

Konkurs
Konkurs wędkarski „Złota rybka”

„Złota rybko … złota rybko … moja zanęta najlepsza” – zaklinali swoje połowy uczestnicy Konkursu wędkarskiego „Złota rybka” 17 maja br. na stawach w Mościsku.
Konkurs odbywał się w ramach XIV Prezentacji Oświatowych przeprowadzanych przez Gminę Dzierżoniów. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, a partnerami:
- Polski Związek Wędkarski (koło Dzierżoniów), który objął konkurs swym patronatem;
- Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi „Przystań Mościsko” (zarządca terenu zielonego i stawów), które reprezentowała P. Edyta Mulka-Gonera.


>>Galeria <<

; 0 ; 385 ; Drukuj

gmina
Dzisiaj Prezydent RP Bronisław Komorowski ogłosił laureatów Konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny". Miło nam zakomunikować, że gmina Dzierżoniów została Laureatem Prezydenckiego Konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny" w kategorii "Inicjatywy międzypokoleniowe".

Image and video hosting by TinyPic

>>Galeria <<
; 2 ; 322 ; Drukuj

spotkanie
Image and video hosting by TinyPic
0 ; 301 ; Drukuj

Maj
MAJÓWKA już w tą niedzielę, 19 Maja! zapraszamy na pstrąga,hamburgery, konkursy i zabawę do rana!.
4 ; 394 ; Drukuj

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 7868 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:tovvolsua
27/01/2015 04:10
Write to Hillary Canada at <a href=http://www.ab
ercrombieandfitch.
us.org/>abercrombie
and fitch</a> Brownie lovers won t be able to stay away from this chocolatey delight from . Peppermint

BrandonSix
27/01/2015 04:04
Hello! <a href=http://accuta
neusbuy.com>buy accutane cheap</a> beneficial website.

rhfibdpew
27/01/2015 03:49
Burns’ offense was designated a misdemeanor, at the request of his defense. <a href=http://www.ho
llister.in.net/>hol
lister clothing store</a> With the help of two other surfers, Wargo an

Edwarddak
27/01/2015 02:48
Ce mod¨¨le extr¨şmement confortable est dot¨Śtout le temps chercher respire la confiance.de cette lowboot raffin¨Śe ¨¤ la confection soign¨Śe.Cette basket en cuir d¨Ścline la tendance vintage ¨¤ sa fa

immzejkye
27/01/2015 02:07
Whether entertaining four family members or 40 friends, a fun evening of games, music and activities will pair well with healthier cookout fare - all ingredients for the perfect summer evening spent o